Sokół Browar - MKS Wieluń. Sokół wygrywa po raz trzeci w sezonie

W meczu 9. kolejki I ligi w starciu sąsiadujących w tabeli drużyn Sokół Browar Kościerzyna pokonał MKS Wieluń 29:25. Zespołowi z Wielunia nie pomogła świetna dyspozycja najlepszego strzelca rozgrywek Pawła Dutkiewicza.

Joanna Chmara
Początek spotkania należał do szczypiornistów MKS-u, którzy skutecznie powstrzymywali zawodników Sokoła przed trafieniem do bramki. W ósmej minucie meczu, kiedy po raz trzeci z rzutu karnego gola zdobył Paweł Dutkiewicz wielunianie prowadzili już 6:1. Chwilę później nastąpiło przełamanie podopiecznych Andrzeja Gryczki i drużyna z Kościerzyny zaczęła odrabiać straty. Z dobrej strony w ataku zaprezentował się Michał Derdzikowski, którego gol w 21. minucie pozwolił gospodarzom po raz pierwszy doprowadzić do remisu. Do końca pierwszej odsłony spotkania oba zespoły prezentowały wyrównany poziom i na przerwę MKS schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie inicjatywę na boisku przejęli kościerzynianie, których najskuteczniejszymi atakującymi byli Maciej Reichel i Aleksander Bronk. Tymczasem podopieczni Tomasza Derbisa zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Zadania nie ułatwiał im Sebastian Sokołowski, który ze spokojem i opanowaniem łapał piłkę po rzutach wielunian.

W 46. minucie spotkania, gdy Sokół miał już cztery bramki przewagi trener MKS-u poprosił o czas. Goście nie byli już jednak w stanie dogonić kościerskiego zespołu, który coraz pewniej kończył kolejne akcje. W końcówce meczu z dobrej strony pokazał się kościerski obrotowy Krzysztof Jasowicz, który w całym meczu zdobył pięć bramek.

Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem drużyna gospodarzy prowadziła już 29:21. MKS-owi udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. W ostatniej minucie po raz dwunasty piłkę w bramce umieścił Paweł Dutkiewicz ustanawiając wynik spotkania na 29:25.

Sokół Browar Kościerzyna - MKS Wieluń 29:25 (10:11)