Liga Mistrzyń: pierwsza wygrana HC Lipsk, bez Karoliny Kudłacz-Gloc. Larvik HK Aliny Wojtas wziął rewanż na rywalkach

HC Lipsk bez Karoliny Kudłacz-Gloc w składzie pokonał Astrachanoczkę Astrachań 30:27. Było to pierwsze zwycięstwo Niemek w tej edycji Ligi Mistrzyń. Z kolei Larvik HK Aliny Wojtas ograł szwedzki IK Savehof 38:32.

Daniel Kordulski

Pojedynek outsiderów grupy B prowadziła nasza eksportowa para sędziowska Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek. Jedyne zwycięstwo w tej edycji rozgrywek Astrachanoczka odniosła właśnie nad ekipą Kudłacz-Gloc, zwyciężając w 1. kolejce 27:24. W składzie HC Lipsk tym razem zabrakło jednak polskiej rozgrywającej, która ma problemy z kręgosłupem.

Jeszcze do przerwy na parkiecie w Lipsku był remis. Po raz ostatni Astrachanoczka prowadziła kwadrans przed końcem. W końcowych minutach, mimo dobrej postawy swojej golkiperki, Kiry Trusowej, Rosjanki oddały pola rywalkom. HC Lipsk zwyciężył po raz pierwszy w tym sezonie Champions League.

W grupie D Larvik HK z Aliną Wojtas w składzie, przystępował do meczu z IK Sävehof z nadzieją rewanżu za sensacyjną porażkę 22:25 na inaugurację LM. Szwedki z kolei opromienione zeszłotygodniowym sukcesem nad liderem - Krimem Mercator Ljubljana.

Już do przerwy Polka rzuciła cztery bramki, będąc jedną ze skuteczniejszych na parkiecie w Savehof. Oprócz tego popisywała się zaskakującymi podaniami do swoich koleżanek. Inna sprawa, że partnerki z drużyny rzadko kiedy z tych passów korzystały. Po trzydziestu minutach ekipa z Norwegi prowadziła wyraźnie, mając 70 procent skuteczności w ataku.

Tym razem po przerwie Norweżki nie oddały zwycięstwa w ręce rywalek. IK Savehof jednak dzielnie walczyło, niwelując minimalnie straty. W tej części gry Wojtas grała nieco mniej w ataku, zmieniając się do obrony z Kristine Breistol. Mimo to Polka znów zaliczyła kilka nieszablonowych podań.

Liga Mistrzyń (grupa B), 5. kolejka:

HC Lipsk - Astrachanoczka Astrachań 30:27 (14:14) Najwięcej bramek: dla Lipska - Anne Hubinger 9, Saskia Lang 7; dla Astrachanoczki - Karina Sabirowa - 8, Ludmiła Postnowa - 4.

# Drużyna M Z-R-P Bramki Punkty
1. HC Vardar Skopje 5 4-1-0 165-126 9
2. FTC Rail Cargo Hungaria 5 3-1-1 139-116 7
3. Astrachanoczka Astrachań 5 1-0-4 128-156 2
4. HC Lipsk 5 1-0-4 117-151 2

Liga Mistrzyń (grupa D), 5. kolejka:

IK Sävehof - Larvik HK 32:38 (14:21) Najwięcej bramek: dla IK - Luise Sand - 8, Ida Oden i Jamina Roberts - po 6; dla Larviku - Amanda Kurtović 11, Kristin Koren-Riegeluth - 10, Alina Wojtas - 6.

1. Larvik HK 5 3-0-2 143-134 6
2. RK Krim Mercator Ljubljana 5 3-0-2 132-134 6
3. Team Esbjerg 5 2-0-3 135-133 4
4. IK Sävehof 5 2-0-3 132-141 4

Czy Larvik HK z Aliną Wojtas zakończy fazę grupową na pozycji lidera gr. D?