Gazprom Liga SEHA: fenomenalny Blaz Janc, derby Słowenii dla Celje Pivovarna Lasko

Zwycięstwem Celje Pivovarna Lasko zakończył się prestiżowy pojedynek dwóch najlepszych słoweńskich drużyn. Gorenje Velenje przegrało z lokalnym rywalem 28:34 w ramach Gazprom Ligi SEHA. Niespodziewane rozstrzygnięcie natomiast w Ljubuskim.

Marcin Górczyński
Materiały prasowe / SEHA GAZPROM ELAGUE

13 bramek w 14 próbach. Ani jedna z karnego! Blaz Janc zachwycił w pojedynku z RK Gorenje Velenje. Cel transferowy Vive Tauronu Kielce kończył kontry, pięć razy rzucił też z okolicy dziewiątego metra. Już w pierwszej połowie zapisał na swoim koncie dziewięć goli.

Seria bramek Janca i Gala Marguca dała Celje Pivovarna Lasko prowadzenie 20:12 po pierwszej połowie. I to byłoby tyle, jeżeli chodzi o emocje. Kolejne minuty okazały się formalnością. Pojedyncze popisy Alema Toskicia i Gregora Potocnika okazaył się łabędzim śpiewem Gorenje. Skuteczności nie stracił bowiem Janc, na skrzydle bardzo pewny był Luka Zvizej i Browarnicy wygrali 34:28.

W bośniackim Ljubuskim natomiast sporego kalibru niespodzianka. Outsider RK Izvidac Central Osiguranje, do tej pory bez zwycięstwa, ograł uczestnika Ligi Mistrzów, Tatrana Preszów. Bardzo kosztowny okazał się przestój najlepszego słowackiego zespołu w pierwszej połowie. Josip Sarac punktował rywala zza linii przerywanej i Tatranowi nie pomógł nawet kapitalny występ bramkarza, Wadima Braznyka (11 interwencji).

Tomas Cip i Jakub Hrstka w końcówce dali nawet nadzieję na punkty (26:24), ale David Mandić ostatecznie je rozwiał. Tatranowi po niedawnym zwycięstwie w Lidze Mistrzów z Czechowskije Miedwiedi przydarzyła się nieoczekiwana wpadka w Gazprom Lidze SEHA, w której plasuje się dopiero na dziewiątej lokacie.

Gazprom Liga SEHA, 9. kolejka:

RK Izvidac Central Osiguranje - Tatran Preszów 33:30 (17:11)
Najwięcej bramek: dla Izvidac - Josip Sarac 7, David Mandić 6, Kristijan Jarak, Ante Grbavac - po 4; dla Tatranu - Tomas Cip 9, Dominik Krok 7, Jakub Hrstka 6.

Gazprom Liga SEHA, 10. kolejka:

Celje Pivovarna Lasko - RK Gorenje Velenje 34:28 (20:12) Najwięcej bramek: dla Celje - Blaz Janc 13, Luka Zvizej, Gal Marguc, Miha Zarabec - po 4; dla Gorenje - Nejc Cehte 5, Alem Toskić 4.