2. Bundesliga: zespół Łukasza Gieraka i Piotra Grabarczyka na zwycięskiej ścieżce

W spotkaniu 12. kolejki 2. Bundesligi, zespół TuS N-Luebbecke z Łukaszem Gierakiem i Piotrem Grabarczykiem w składzie okazał się lepszy od Dessau-Rosslauer HV, triumfując 24:20.

Tomasz Rosiński
PAP/EPA
Ekipa z Luebbecke pozostaje niepokonana od 11 września 2016 roku i taki status udało jej się utrzymać w piątek, kiedy odniosła 8 zwycięstwo w 9 ostatnich pojedynkach, w tym trzecie z rzędu.

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:0 w siódmej minucie rywalizacji. Klub N-Luebbecke starał się kontrolować boiskowe wydarzenia, a praktycznie nie do zatrzymania dla rywali był Pontus Zetterman (8:5). Taki obrót spraw nie podłamał gości, którzy tuż przed przerwą odrobili większość strat i zeszli do szatni przegrywając 10:11.

Po zmianie stron zdecydowanie przyspieszyli liderzy rozgrywek, którzy w 42. minucie potyczki wygrywali 17:12. Jednakże przestój w szeregach miejscowych zawodników sprawił, że rywale w końcówce doprowadzili do remisu (18:18).

Ostatecznie szczypiorniści TuS N-Luebbecke potrafili odeprzeć napór przeciwnika, a kropkę nad "i" postawił Łukasz Gierak (24:20), który tego dnia w sumie rzucił 3 bramki (43-procentowa skuteczność). Natomiast Piotr Grabarczyk grał w defensywie i nie zaliczył żadnego trafienia.