MKS Olimpia-Beskid - Vistal Gdynia: dobry mecz "Góralek", ale znów porażka

Na zakończenie rundy zasadniczej PGNiG Superligi Kobiet kibice z Nowego Sącza byli świadkami bardzo dobrego spotkania pomiędzy miejscową Olimpią-Beskid i Vistalem Gdynia. Zakończyło się ono wygraną zespołu znad morza 29:22.
Marcin Rogowski

Na początku meczu zespół gości bardzo szybko wywalczył dwa rzuty karne z rzędu. Jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową, bowiem oba fenomenalnie obroniła Karolina Szczurek. Strzelecki impas dopiero w 5. minucie przełamała Marta Rosińska. Dla reszty zawodniczek był to znak, że czas zabrać się do pracy.

Przez kolejne minuty kibice zebrani w hali nowosądeckiego MOSiR-u byli świadkami wymiany ciosów. Dopiero w 18. minucie sytuacja uległa zmianie. Wtedy to gospodynie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Widząc to trener Paweł Tetelewski zaprosił swoje podopieczne na krótką przerwę. Odniosła ona pozytywny skutek, ponieważ przejęły one inicjatywę i nie oddały jej do końca połowy.

Początek drugiej części spotkania to kontynuacja dobrej gry w wykonaniu gdynianek. Skutkiem tego była rosnąca przewaga, która w 39. minucie wynosiła 5 bramek (wynik 15:20). Mimo to zawodniczki prowadzone przez Lucynę Zygmunt nie poddawały się i w pewnym momencie udało im się nieco zmniejszyć straty.

W końcówce jednak zaczęło brakować im sił. Przełożyło się to na zanik skuteczności zarówno w ataku, jak i w obronie. Dzięki temu brązowe medalistki ostatniego sezonu wygrały 29:22. Jakby tego było mało, w ostatniej akcji meczu urazu nabawiła się Marta Rosińska. Była zawodniczka Korony Handball Kielce prawdopodobnie skręciła staw skokowy.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Vistal Gdynia 22:29 (13:15)

MKS Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Płachta, Leśniak 5, Choromańska 1, Luberecka, Smbatian 3, Nosal, Pożoga 1, Rosińska 8, Szabo 4 (2/3).
Kary: 8 min. (Agnieszka Leśniak - 4 min., Angelika Luberecka, Marta Rosińska - 2 min.).
Karne: 2/3.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 7, Urbaniak, Dorsz 1, Kobylińska 10 (5/6), Stanulewicz, Kozłowska 4, Matieli 4, Szarawaga 1, Borysławska 1, Uścinowicz, Macedo 1 (0/1).
Kary: 4 min. (Joanna Szarawaga, Martyna Borysławska - 2 min.).
Karne: 5/7.

Sędziowali: Michał Chodorek i Paweł Popiel (Kielce).
Delegat ZPRP: Stanisław Puszkarski (Zamość).

Widzów: 200 (za protokołem).

Najlepszą zawodniczką spotkania pomiędzy MKS Olimpią-Beskid a Vistalem Gdynia była?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku

Komentarze (10):

• kipae Zgłoś komentarz
    ...na dziurawym baku , daleko samochodem nie pojedziesz...ale tu się udaje, zawsze się znajdzie jakiś frajer co popchnie , albo zaleje do pełna...;)
    • KN SONCUNIUNIUS Zgłoś komentarz
      Szczecina(KN via Pogoń+++),Gadzina(KN via Pogoń+++),Masna, Dubajova, Cempa(KN-UKS Dwójka via....THE END) ,Basta, FIGIEL ,Stokłosa(KT) Basiak, Bartkowska(KN-UKS Dwójka via KPR Kobierzyce+?),
      Czytaj całość
      Janik(KGR), Małek(KN-UKS Dwójka) i jeszcze kupa innych dziewczyn, które już nie grają ponieważ wizja iluzjonistki wykraczająca poza granice KN, skupiająca się na rzeczach bardziej SUPER ligowych zapomniała "o ogrodach" Proszę o więcej niż mogę Ci dać ! Zawsze import trzeba równoważyć exportem., ale do zrozumienia powyższego zagadnienia trzeba mieć choć trochę wykształcenia ekonomicznego, którego zdecydowanie brakuje. W każdej gospodarce opierającej się na normalnych zasadach wolnorynkowych, a w przypadku Naszego miasta (KN) słabego ekonomicznie (patrz dochód przypadający na mieszkańca) zrozumiały jest brak wsparcia dla .OLIMPII-BESKID ) dla osób rozumiejących o czym piszę ze strony firm stanowiących o sile regionu. Nadmierny import kończy się osłabieniem rynku wewnętrznego, który prowadzi do osłabienia i w efekcie do utraty własnej niezależności. W pewnym momencie bajki nastąpi u pacjenta nagła utrata przytomności ! Nagła śmierci u pacjenta jest wynikiem długotrwałych zaniedbań która nastąpi w wyniku braku odpowiedniej diagnozy postawionej na czas, ale kto miał się tego podjąć? Gruby1975!? Był taki jeden z Brzeznej, ale potem go pokazywano na wszystkich kanałach TV. To chyba nie o niego chodzi?
      • oko-21 Zgłoś komentarz
          Halny zaczyna wiać w Nowym Sączu ? Zobaczymy czy szczelnie dotąd zamknięte okna mają odpowiedniej jakości uszczelki. I nikt mi nie powie , że "białe jest białe". Żeby się nie
          okazało , że ostatnią zawodniczką tego klubu była POŻOGA.
          • ssssssss Zgłoś komentarz
            Nosal i Wielocha to nie wychowanki Olimpii, tylko Dwójki. Nie wiem jakie to 16- latki mają dojść Podaj jakieś szczegóły (nazwiska) Poza tym Nosal i Wielocha to nie są dziewczyny ze
            srebrnej drużyny. Na ostatnim meczu nie widziałem też Janik.
            • znawcatematu Zgłoś komentarz
              To skoro Bartkowska może grać w Kobierzycach, to czego nie u nas? Przykre jest to, że Olga Figiel nie gra w piłkę ręczną, kiedy bardzo by się przydała. Ktoś tu pisał, że trenerka
              musi się dogadać z wiceprezeską do spraw sportowych. Czyli ze sobą, bo z tego co pamiętam to łączy te funkcje. Gruby1975 to mam nadzieję, że chociaż dostaje jakieś wynagrodzenie za to wieczne chwalenie. Nie wszystko jest tragiczne, ale rzeczywistości nie da się zakłamać.
                Podaj nazwiska tych dziewczyn, bo nie mogę się doliczyć
                  A ja pytam co wyniknie z tego szkolenia młodzieży, Raz już pani trener zadeklarowała, "że nie zmarnuje żadnej perełki" Więc pytam gdzie one są?
                    Dziewczyny się starały ale Vistal wygrał to na luzie. Dziewczyny by chciały wygrywać ale pomocy znikąd nie widać, Trenerka L. "Porażka" Zygmunt śpi na ławce. Zapomina o czasie, nie
                    wpuści w osłabieniu do ataku zawodniczki z pola (za bramkarkę). Miota Agnieszką na prawo i lewo i zamiast grać mecz bez 1 skrzydła większość gramy bez dwóch. Tomek R jakiś przygaszony. Nie wspomnę o ławce rezerwowych, świeci taką pustką , że aż żal serce ściska. A na trybunach Olga Figiel, doświadczona zawodniczka. Teraz trenerka musi pogadać z wiceprezeską od spraw sportowych i ściągnąć kilka zawodniczek bo jak nie to spadek pewny. Może się jakoś dogadają. Biała strona mocy z czarną stroną mocy. Tylko kto tu przyjdzie grać charytatywnie.
                    • gruby1975 Zgłoś komentarz
                      Bardzo dobry mecz, chociaż znowu porażka. Potwierdza się, że podobnie jak jedną piątką nie wygra się meczu hokejowego (podejrzewam, że nawet Kanada, grając jedną piątką,
                      przegrałaby z Cyprem z cztrema piątkami) podobnie drużyny dysponujące 6-7 superligowymi zawodniczkami nie są w stanie dotrzymać kroku "krezusom" dysponująctmi dwu-trzykrotnie większym potencjałem. Dotyczy to zresztą wszystkich drużyn z dołu tabeli - z bogatymi klubami nie mają szans, bez względu na poziom szkolenia. Chyba, żeby mecz trwał 2 x 10 lub 2 x 15 minut - wtedy szanse byłyby w miarę wyrównane. Przy systemie 2 x 30 biedne "południe" równych szans z bogatą "północą" nie ma. Dość smutna to refleksja podobnie jak smutny jest obraz żeńskiej piłki ręcznej w Polsce. A pozytyw? - świetna gra Marty Rosińkiej, bezsprzecznie najlepszej zawodniczki na parkiecie. Szkoda, że okupiona kontuzją.