Liga Mistrzów. Motor i Montpellier w formie. Rywale rozbici

Zawodnicy Motoru Zaporoże pokonali w Charkowie Dinamo Bukareszt 35:27. Ukraińcy pewnie kontrolowali przebieg spotkania, a momentami ich przewaga była aż dwucyfrowa. W meczu na szczycie grupy B Montpellier rozbiło Naturhouse La Rioja 37:27.

Aneta Szypnicka-Staniec
zawodnicy Motoru Zaporoże WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: zawodnicy Motoru Zaporoże

Czwartą wygraną z rzędu zanotowali szczypiorniści HC Motoru Zaporoże, dzięki czemu zrównali się punktami z liderem grupy D - HBC Nantes. Ukraińcy od pierwszych minut spotkania z Dinamo Bukareszt prezentowali niezwykle wysoką formę i już na początku zasygnalizowali rywalom, że są w doskonałej dyspozycji. Gracze Motoru zaczęli od prowadzenie 4:0, by chwilę później powiększyć je do 6:1. Rumuni nie mieli żadnego pomysłu na przeciwstawienie się gospodarzom, a ci rozkręcali się dosłownie z minuty na minutę.

Sytuację Dinama próbowali w końcu ratować bracia Esteki - Sajad i Allahkaram, ale to było za mało, by nawiązać wyrównaną walkę. W sumie zdobyli szesnaście bramek - kolejno dziesięć i sześć.

Nie obyło się bez twardej walki - z czerwonymi kartkami pojedynek zakończyli Dmytro Doroshuk i Dan Andrei Savenco. Na dwadzieścia minut przed końcem gospodarze prowadzili już trzynastoma trafieniami i spokojnie dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

Niespodziewanie wysokie i spokojne zwycięstwo odnieśli także szczypiorniści Montpellier Agglomeration HB. Francuzi w meczu na szczycie grupy C bez większych problemów kontrolowali starcie z Naturhouse La Rioja, a najlepszym zawodnikiem starcia był fantastycznie grający Mathieu Grebille.