Grunwald - Śląsk: dominacja w drugiej połowie

W ramach 11. kolejki I ligi mężczyzn Grunwald Poznań zmierzył się ze Śląskiem Wrocław. Pierwsza połowa nie zapowiadał, że spotkanie zakończy się wysoką wygraną poznaniaków 28:17.

Michał Halski
Filip Tarko z Grunwaldu Poznań WP SportoweFakty / Michał Domnik / Filip Tarko z Grunwaldu Poznań

Podopieczni Rafała Walczaka pokonali Śląsk Wrocław różnicą 11 bramek pomimo iż do przerwy przegrywali 8:11. Początek spotkania wyglądał na bardzo wyrównany, mało było akcji bramkowych, zarówno gospodarze jak i goście popełniali mnóstwo błędów. Jedyną rzeczą wartą uwagi była piękna wkrętka Łukasza Wachowiaka, która otworzyła wynik spotkania. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy wykorzystywali bierną postawę poznaniaków. Dzięki swojej ambicji udało im się wyjść na prowadzenie i wypracować sobie małą przewagę.

Poznaniacy wyglądali na zaskoczonych obrotem sytuacji i nie potrafili odwrócić losów spotkania. Podopieczni Daniela Grobelnego końcówkę pierwszej połowy rozegrali mądrze i dowieźli przewagę do kocowej syreny. Drugie trzydzieści minut wyglądało zupełnie inaczej. W szeregi Grunwaldu powrócili doświadczeni gracze tacy jak Filip Tarko, Robert Fogler czy Arkadiusz Guraj, którzy odciążyli dobrze spisującego się Krzysztofa Martyńskiego. Ich wejście wprowadziło spokój i konsekwencje w poczynania poznaniaków. Dzięki temu Tarko z łatwością odbijał rzuty rywali przez co co raz lepiej wyglądała jego współpraca z Michałem Majewskim autorem ośmiu bramek (większość z kontrataków).

Gracze WKS-u Grunwald Poznań utrzymali koncentrację do końca spotkania, pokonali rywala z dołu tabeli. Po ostatniej serii słabych wyników poznaniakom przydała się wygrana a po końcowym gwizdku widać było, że z graczy zeszło ciśnienie.

WKS Grunwald Poznań - Śląsk Wrocław 28:17 (8:11)

Grunwald: Tarko, Wenta - Majewski 8, Martyński 6/1, Fogler 5, Matlach 4/1, Wachowiak 1, Harasymek 1, Nowicki 1, Guraj 1, Łyszczarz 1, Kurek, Lubiewski, Gintowt, Piechowiak, Machniewicz.