Sokół Browar - SMS ZPRP. Szymon Kmieć zrobił różnicę

Sokół Browar Kościerzyna nieoczekiwanie nie miał większych problemów z wygraniem ostatniego spotkania. Zawodnicy z Kaszub rozgromili SMS ZPRP Gdańsk 30:20. Aż 11 bramek rzucił Szymon Kmieć.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska

W tym sezonie jak do tej pory lepiej spisywali się zawodnicy z gdańskiego liceum, którzy mieli cztery punkty przewagi nad Sokołem Browar. Tym razem jednak bardziej doświadczony zespół gospodarzy od pierwszych minut pokazał, że będzie walczył o wygraną.

W Sokole Browar bardzo dobrze funkcjonowała obrona, a gdy w 12. minucie bramkę rzucił Łukasz Szala, było już 6:2 dla kościerskiego zespołu. Przewaga Sokoła Browar rosła i bardzo szybko osiągnęła już sześć bramek, gdy tym razem skutecznością popisał się Aleksander Bronk.

Tuż przed przerwą swoją dobrą formę rzutową potwierdził Szymon Kmieć i po jego trafieniu, w 30. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 16:8. Rozgrywający przez całe spotkanie rzucał z bardzo dobrą regularnością i ostatecznie jedenastokrotnie trafiał do bramki rywala.

Po zmianie stron SMS ZPRP Gdańsk zaczął jednak odrabiać straty w bardzo szybkim tempie i gdy trafił Piotr Rybski, w 43. minucie było już tylko 20:17. Od tego momentu na boisku istniała już jednak tylko jedna drużyna.

Sokół Browar Kościerzyna do samego końca stracił tylko jedną bramkę z gry i dwie z karnego. Wciąż często piłkę do bramki rywala posyłał Szymon Kmieć, po którego rzucie przewaga gospodarzy wyniosła aż jedenaście bramek. Mecz zakończył się rezultatem 30:20 i dwa punkty zostały w Kościerzynie.

Sokół Browar Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 30:20 (16:9)

Sokół Browar: Sokołowski 1, Skowron - Kmieć 11, M.Reichel 4, Szala 4, A.Bronk 4, Czaja 2, Piechowski 2, J.Reichel 1, Zimmermann 1 oraz Chyła, Bednarek, Dedzikowski, Kuczyński.