MMKS Jutrzenka - Sośnica. Przełamanie płocczanek w II połowie

MMKS Jutrzenka Płock przegrywała z Sośnicą Gliwice już różnicą pięciu bramek. W drugiej połowie zespół z Mazowsza pokazał jednak klasę i ostatecznie zwyciężył 33:23.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Przed meczem obie drużyny miały po cztery punkty i walczyły w dole tabeli I ligi kobiet. Gliwiczanki przystąpiły do spotkania bardzo zmotywowane. Od początku skuteczna była Karolina Golec, po której rzucie w 16. minucie Sośnica prowadziła już 9:4.

Później ekipa z Gliwic wciąż utrzymywała 3-4-bramkowe prowadzenie. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy sygnał do ataków dała Katarzyna Homonicka. Co prawda ta część spotkania zakończyła się rezultatem 12:14, jednak już w 36. minucie gospodynie prowadziły 15:14.

Sośnica starała się jeszcze odwrócić sytuacje, ale nie potrafiła już nawiązać walki z Jutrzenką, w której obok Homonickiej, dobrą skuteczność pokazywała Adrianna Warda. Na trzynaście minut przed końcem, na tablicy wyników widniał rezultat 22:19.

Sama końcówka, to był już popis gry Jutrzenki Płock. Zawodniczki prowadzone przez duet trenerski Jarosław Krzemiński - Marcin Krysiak rzuciły jedenaście bramek tracąc zaledwie cztery i ostatecznie wygrały 33:23, dzięki czemu awansowały na 7. miejsce w tabeli.

MMKS Jutrzenka Płock - Sośnica Gliwice 33:23 (12:14)

MMKS Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska - Homonicka 9, Warda 5, Dąbrowska 5, Stasiak 4, Radzikowska 3, Maruszewska 2, Pawłowska 2, Rędzińska 1, Bałdyga 1, Zaremba 1 oraz Żuchewicz, Kalińska, Muras.