SPR Stal Mielec wypożyczyła kolejnego zawodnika Orlen Wisły II Płock

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska
WP SportoweFakty / Anna Dembińska
zdjęcie autora artykułu

Marcin Miedziński został wypożyczony z pierwszoligowej Orlen Wisły II Płock do występującej w PGNiG Superlidze SPR Stali Mielec. 27-letni zawodnik będzie trenował z drużyną z Podkarpacia od początku nowego roku.

To drugi zawodnik rezerw Wisły, który przeniósł się w tym sezonie do SPR Stali. Pod koniec listopada mielecki klub wypożyczył z Płocka bramkarza Tomasza Wiśniewskiego.

Miedziński to wychowanek Wisły, ale w ostatnich latach grał też w Kar-Do Spójni Gdynia oraz Polski Cukier Pomezanii Malbork. Ma ponad 200 cm wzrostu, może występować na lewym rozegraniu oraz na kole.

- Liczymy na jego uniwersalność. Marcin zwiększy nasze możliwości w ataku i obronie, gdzie razem z Kubą Kłodą będą mogli stworzyć wysoki duet na środku - mówi dyrektor klubu, Jakub Tokarz.

Miedziński do Mielca trafił jako zastępstwo dla kontuzjowanego Wiktora Kawki, który w grudniu zerwał więzadła krzyżowe kolana. 27-latek będzie wspierał na lewym rozegraniu Michała Wypycha i Siergieja Dementiewa. Na kole może być natomiast zmiennikiem Piotra Krępy i Dariusza Kubisztala.

Stal wznowi treningi 3 stycznia. W zajęciach udział wezmą wszyscy zawodnicy poza kontuzjowanymi Kawką, Grzegorzem Barnasiem i Marcinem Basiakiem.

ZOBACZ WIDEO Ewa Brodnicka wspomina, jak poskromiła pijanego adoratora

Źródło artykułu: