SMS Gdańsk - Wisła Płock II. Płocczanie pokonali licealistów

W meczu 12. kolejki I ligi uczniowie gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zmierzyli się we własnej hali z drugim zespołem Orlen Wisły Płock. Lepsi okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 27:20.

Joanna Chmara
Dotychczas w tym sezonie lepsze wyniki w ligowych rozgrywkach odnotowywał SMS ZPRP Gdańsk, który po jedenastu meczach zajmował piąte miejsce w tabeli, podczas gdy rezerwy Orlen Wisły Płock plasowały się dopiero na dziesiątej pozycji. Faworytem byli więc raczej grający u siebie licealiści.

Pierwszy kwadrans spotkania był niezwykle wyrównany. Gra toczyła się praktycznie bramka za bramkę i w 16. minucie tablica wyników pokazywała remis 5:5. Płocczanie zaczęli jednak coraz śmielej poczynać sobie na boisku i po bramce Jakuba Ciećwierza wysunęli się na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8:11.

W drugiej części meczu podopieczni Dariusza Tomaszewskiego próbowali nawiązać kontakt z rywalami, jednak skutecznie utrudniał im to stojący w bramce zespołu z Płocka Marcin Ruciński, który raz po raz odbijał piłki rzucane przez graczy SMS-u. Jego znakomite interwencje oraz świetna dyspozycja Wiktora Bronowskiego i Miłosza Ruppa, którzy łącznie zdobyli aż 20 bramek pozwoliły płocczanom konsekwentnie powiększać przewagę.

Mimo ambitnej postawy licealiści nie byli w stanie dotrzymać kroku rezerwom Wisły. W 55. minucie rzutu karnego nie wykorzystał najczęściej punktujący zawodnik SMS-u Patryk Mauer, chwilę później Kacpra Pyrkę pokonał Karol Kisiel. W ostatnich sekundach spotkania, mimo wyraźnej przewagi Wisły, gospodarze zaciekle walczyli, by zmniejszyć rozmiary porażki. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę w bramce umieścił jeszcze Michał Milewski, ustanawiając wynik spotkania na 20:27.

SMS ZPRP Gdańsk - Orlen Wisła II Płock 20:27 (8:11)
SMS: Pyrka, Bartosik - Mauer 7, Konarzewski 4, Milewski 2, Zarzycki 2, Jarosiewicz 2, Rybski 1, Gądek 1, Kołtunowicz 1, Pawelec, Orpik
Kary: 6 min. (Gądek, Konarzewski, Rybski - po 2 min.)
Karne:  3/4

Orlen Wisła II: Ruciński, Rybicki - Bronowski 11, Rupp 9, Kisiel 3, Miedziński 2, Ciećwierz 1, Lejza 1, Janiszewski, Kondracki, Rekosz, Sowul, Wołowiec, Woźniak, Koper, Tartas
Kary: 8 min. (Kondracki, Bronowski, Rupp, Wołowiec - po 2 min.)