I liga, gr. B: mecz na szczycie dla Olimpii Piekary Śląskie(wyniki)

Olimpia MEDEX Piekary Śląska umocniła się na prowadzeniu w grupie B I ligi. Lider pokonał drużynę ze ścisłej czołówki, Czuwaj Przemyśl, 29:28.
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

Nic nie zapowiadało kłopotów graczy ze Śląska w hicie I ligi. Od początku meczu Olimpia MEDEX budowała przewagę. Gdy w 50 minucie na tablicy pojawił się rezultat 27:21, wydawało się, że pojedynek jest rozstrzygnięty. Nie dla szczypiornistów z Przemyśla. Brakło bardzo niewiele, by zryw przyniósł skutek. Olimpia obroniła zwycięstwo i odskoczyła ligowemu peletonowi na trzy punkty.

LKPR Moto-Jelcz Oława po porażce z Siódemką Miedzią Legnica stracił kontakt z liderem z Piekar Śląskich. Zwycięzca derbów Dolnego Śląska natomiast zdecydowanie poprawiła swoje położenie i zawodnicy Piotra Będzikowskiego będą się liczyć w rywalizacji o miejsce na ligowym podium.

W Białej Podlaskiej nie zawiódł ASPR Zawadzkie i wygrał 36:31, choć do 45 minuty wynik oscylował wokół remisu. Beniaminek z północno-wschodniej części kraju plasuje się na przedostatnim miejscu, tracąc do drugiej drużyny Vive dwa oczka. ASPR zajmuje bezpieczną lokatę w środku tabeli.