Polski Cukier Pomezania - Grunwald. Udane zakończenie roku w Malborku

Szczypiorniści Polski Cukier Pomezanii po raz kolejny potwierdzili, że są w świetnej formie. W 12. kolejce I ligi gr. A gracze z Malborka pokonali Grunwald Poznań 36:29.

Damian Nowak
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Podopieczni Igora Stankiewicza wykorzystali potknięcia Warmii Olsztyn oraz Stali Gorzów i po zwycięstwie nad GKS Żukowo zostali wiceliderem rozgrywek. Aby utrzymać wysoką pozycję szczypiorniści Pomezanii musieli pokonać na własnym parkiecie poznański Grunwald, czyli ekipę, która wygrała dwa z ostatnich trzech spotkań.

Wyrównany był tak naprawdę jedynie pierwszy kwadrans sobotniego meczu. W piętnastej minucie po rzucie Mateusza Matlacha goście przegrywali tylko jedną bramką, ale od tego momentu rozpoczął się trudno wytłumaczalny przestój w ich grze. Pomezania zdemolowała przeciwników, rzucając im sześć bramek z rzędu! Dzięki trafieniom m.in. Michała Gryza i Łukasza  Cieślaka gospodarze wyszli na prowadzenie 13:6 i emocje skończyły się, zanim tak naprawdę się zaczęły. Do przerwy zawodnicy z Malborka prowadzili 16:11.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Pomezania wciąż powiększała przewagę, a gdy w 41. minucie do bramki trafił wyjątkowo skuteczny tego dnia Marek Baraniak, na tablicy widniał już wynik 25:15. Dopiero w ostatnim kwadransie gospodarze nieco zwolnili tempo i pozwolili przyjezdnym na odrobienie strat. Szczypiorniści Grunwaldu nie zamierzali się poddawać, ale tego dnia stać ich było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki do sześciu trafień. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 36:29.

Dla Pomezanii było to ostatnie spotkanie w tym roku przed własną publicznością. Aby zakończyć pierwszą część rozgrywek jako wicelider szczypiorniści będą musieli pokonać na wyjeździe Sokół Browar Kościerzynę. Grunwald z kolei podejmie w ostatniej tegorocznej kolejce rewelacyjnego beniaminka z Gorzowa.

Polski Cukier Pomezania Malbork - WKS Grunwald Poznań 35:29 (16:11)

Pomezania: Kądziela, Kochański - Baraniak 8, Cieślak 8 (3/3), Gryz 7 (1/1), Spychalski 3, Michałów 3, Felsztigier 3 (0/1), Ossowski 1 (0/1), Cielątkowski 1, Nowaliński 1, Boneczko, Maluchnik, Dukszto.
Karne: 4/6
Kary: 14 min. (Nowaliński, Felsztigier - po 4 min., Gryz, Michałów, Spychalski – po 2 min.).

Grunwald: Tarko 1, Kulczyński - Majewski 5, Lubiewski 4, Fogler 3, Harasymek 3, Matlach 3, Pawlowsky 3, Martyński 2 (1/1), Guraj 2, Gintowt 1, Kurek 1, Nieradko 1, Nowicki, Piechowiak.
Karne: 1/1
Kary: 12 min. (Nieradko - 4 min., Matlach, Piechowiak, Gintowt, Nowicki - po 2 min.).

Sędziowie: Mateusz Hycza, Tomasz Łazicki (Olsztyn).