ME 2016. Francuzki lepsze od Niemek. Podopieczne Michaela Bieglera wciąż muszą drżeć o awans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pascal Le Segretain / Reprezentacja Francji
Getty Images / Pascal Le Segretain / Reprezentacja Francji

W spotkaniu grupy B mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, reprezentacja Francji okazała się lepsza od kadry Niemiec, triumfując 22:20.

Obydwie ekipy przystępowały do poniedziałkowego meczu w dobrych humorach, gdyż na inaugurację zmagań w grupie B Niemki ograły Holandię (30:27), zaś Francuzki okazały się zdecydowanie lepsze od Polek (31:22).

Znakomicie pojedynek w Kristianstad Arenie rozpoczął się dla niemieckiej drużyny, która rzuciła się do frontalnych ataków i w 8. minucie po skutecznym rzucie Saski Lang objął prowadzenie 5:1.

Trójkolorowe za odrabianie strat wzięły się dopiero po upływie pierwszego kwadransa, zaś sygnał do ataku swojej drużynie dała Laura Flippes (8:6). Swoje trzy grosze dorzuciła również Manon Houette, a zawodniczki z Francji w 26. minucie doprowadziły do remisu 10:10. Ostatecznie I odsłona zakończyła się wynikiem 11:11.

Od razu po zmianie stron mocno do pracy wzięły się reprezentantki Francji, wśród których wyróżniała się Estelle Nze-Minko i to dzięki niej podopieczne Oliviera Krumbholza wygrywały 15:11 w 35. minucie konfrontacji.

Od tego momentu Alexandra Lacrabere i spółka starały się kontrolować boiskowe wydarzenia, co im się udawało (15:19). Francuzki już nie zaprzepaściły swojej szansy i pokonały Niemcy 22:20.

Tym samym szczypiornistki prowadzone przez Michaela Bieglera wciąż nie są pewne awansu do kolejnej fazy ME 2016. W czwartek Niemki zmierzą się z Polską (godz. 18:30).