Bundesliga: faworyci uratowali zwycięstwa, Piotr Wyszomirski leczy uraz

Piotr Wyszomirski nie znalazł się w kadrze TBV Lemgo na zaległe spotkanie 6. kolejki Bundesligi z Rhein-Neckar Loewen (32:35). Reprezentant Polski zmaga się z urazem kolana.

Marcin Górczyński
Piotr Wyszomirski WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Piotr Wyszomirski

Jak informuje strona internetowa TBV, Piotr Wyszomirski zmaga się z kontuzją kolana. Nie wiadomo jednak, na ile poważny jest to uraz. Pomimo braku podstawowego golkipera, TBV Lemgo pogroził palcem mistrzom Niemiec z Mannheim.

Gracze Rhein-Neckar Loewen nie potrafili utrzymać poziomu gry i rywale, walczący o wyjście ze strefy spadkowej, kilka razy zbliżyli się do faworytów na jedną bramkę. Lwy w ostatnich minutach rozwiały wątpliwości. Skrzydła z Gudjonem Valurem Sigurdssonem i Patrickiem Groetzkim poniosły gospodarzy do zwycięstwa. Najlepszym strzelcem pojedynku został Andy Schmid z 11 bramkami, ale dorobek Szwajcara uratowały gole z karnych. Najlepszy zawodnik Bundesligi sezonu 2015/2016 z gry pudłował niemiłosiernie (zaledwie 3/9).

Z ogromnych tarapatów wyszły berlińskie Lisy. Fuechse do przerwy przegrywało na własnym parkiecie z MT Melsungen 14:18. Kibice mieli nietęgi miny. Końcówka połowy nie zwiastowała niczego dobrego w kolejnych minutach. Znakomitą skutecznością popisywali się Johannes Sellin i Michael Muller. Lisy pozostawały w grze o punkty głównie dzięki Hansowi Lindbergowi. Duńczyk, na co dzień solidny skrzydłowy, z Melsungen przeszedł samego siebie i rzucił 13 bramek. Lwią część przed przerwą.

Fuchse goniło wynik. Oprócz Lindberga, kapitalne momentu miewał Petar Nenadić. Serb w 45 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 23:21. Melsungen nie poddało się i na nieco ponad 120 sekund przed końcem wyrównał Phillip Muller. Niespodziewanie na pierwszoplanową postać meczu wyrósł Petr Stochl, który zastąpił słabo spisującego się Silvio Heinevettera i w końcówce zatrzymał akcję Michaela Allendorfa na remis. Po chwili zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Paul Drux.

Bez emocji za to w Stuttgarcie. Zawodnicy TVB 1898, schodząc do szatni, myślami bardziej byli już przy następnym ligowym starciu. Osiem bramek przewagi, wypracowane przez Frisch Auf! Goeppingen w pierwszej części, pozbawiło widowisko emocji.

DKB Handball Bundesliga, 6. kolejka:

Rhein-Neckar Loewen - TBV Lemgo 35:32 (19:17)
Najwięcej bramek: dla RNL - Andy Schmid 11, Patrick Groetzki, Gudjon Valur Sigurdsson - po 6; dla Lemgo - Rolf Hermann 8, Andrej Kogut, Tim Suton - po 5

DKB Handball Bundesliga, 13. kolejka:

Fuechse Berlin - MT Melsungen 33:31 (14:18)
Najwięcej bramek: dla Fuechse - Hans Lindberg 13, Petar Nenadić 6, Bjarki Mar Elisson 4; dla Melsungen - Johannes Sellin 8, Felix Danner, Michael Mueller - po 6

DKB Handball Bundesliga, 14. kolejka:

TVB 1898 Stuttgart - Frisch Auf! Goeppingen 29:35 (9:17) Najwięcej bramek: dla TVB - Michael Krauss 8, Teo Corić 5, Marian Orlowski 4; dla FAG - Tim Kneule 6, Marco Rentschler, Manuel Spath, Jens Schongarth, Daniel Fontaine - po 5