Bauhaus Liga ASOBAL: trudna, ale zwycięska przeprawa FC Barcelona Lassa, skuteczny Kamil Syprzak

W spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Bauhaus Ligi ASOBAL, broniąca mistrzowskiego tytułu FC Barcelona Lassa (Kamil Syprzak) pokonała na wyjeździe Bada Huesca 30:26.
Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Dotychczas ekipa z Barcelony zazwyczaj gromiła swoich rywali w rodzimych rozgrywkach, ale w sobotę natrafiła na dobrze dysponowanych szczypiornistów z Huesci, którzy postawili jej trudne warunki gry.

Gospodarze od początku meczu bardzo ambitnie walczyli w każdej akcji i potrafili dotrzymywać kroku utytułowanemu rywalowi (8:8 w 15. minucie konfrontacji). Udanie poczynał sobie Henrique Teixeira, zaś zespół Bady dość niespodziewanie triumfował w pierwszej połowie 15:13.

Po zmianie stron Katalończycy musieli przyspieszyć, żeby przedłużyć swoją zwycięską passę. Raz za razem potężnymi rzutami popisywał się Wael Jallouz, a przyjezdni w 42. minucie prowadzili 22:18. Od tego momentu mistrzowie Hiszpanii umiejętnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, ostatecznie triumfując 30:26.

Syprzak rzucił 2 bramki, notując 100-procentową skuteczność.