Puchar Niemiec: pięć bramek Rojewskiego. Drużyna Polaka zagra w Final4

SC DHfK Lipsk pierwszym uczestnikiem turnieju Final 4 Pucharu Niemiec. Drużyna Andrzeja Rojewskiego pokonała w jedynym wtorkowym ćwierćfinale TSV Hannover-Burgdorf 28:24 (14:13), a polski rozgrywający zdobył pięć bramek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Rojewski był obok Niclasa Pieczkowskiego i Christopha Steinerta najlepszym strzelcem swojego zespołu. 31-letni rozgrywający oddał osiem rzutów, miał też jeden blok i jedną dwuminutową karę.

Lipsk po raz pierwszy w historii awansował do turnieju Final4, ale dla Rojewskiego będzie to trzeci półfinał krajowego pucharu z rzędu. Poprzednie dwa zaliczył w barwach SC Magdeburg, przed rokiem sięgając po trofeum.

We wtorek jego klub losy spotkania rozstrzygnął między 46. a 55. minutą gry. Lipsk praktycznie przez cały mecz był stroną dominującą, ale swojej przewagi nie był w stanie przełożyć na wynik. Tak było jeszcze kwadrans przed końcem zawodów, gdy Hannover tracił do gospodarzy tylko jedną bramkę (20:21).

Wtedy jednak trafienia zanotowali Rojewski i Aivis Jurdzs, a Lipsk po raz pierwszy od 7. minuty i stanu 5:2 odskoczył rywalom na dystans trzech goli (23:20). Hannover odpowiedział na to jeszcze rzutem Fabiana Boehma, ale gospodarze wkrótce dopięli swego. Dzieła zniszczenia dokonał bramkarz, Milos Putera, który w 55. minucie rzutem przez całe boisko dał swojemu zespołowi prowadzenie 26:21.

Dla klubu z Lipska to historyczny sukces. Pozostali uczestnicy turnieju Final4 wyłonieni zostaną w środę.