Towarzysko: kadra B zremisowała z reprezentacją Węgier

Remisem 22:22 zakończył się pierwszy towarzyski mecz reprezentacji Polski B piłkarzy ręcznych z drugą kadrą Węgier. Rewanż rozegrany zostanie w czwartek 29 grudnia o godz. 17:00.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Michał Domnik
Polacy zagrali w środę w nieco zmienionym składzie niż ten, jaki w pierwszej połowie grudnia powołali trenerzy Damian Wleklak i Marcin Lijewski. W kadrze zabrakło m.in. Antoniego Łangowskiego, Mikołaja KupcaŁukasza Rogulskiego oraz Mateusza Piechowskiego, który jeszcze przed świętami trenował z pierwszą reprezentacją.

Początek meczu należał do Polaków, którzy po dziewięciu minutach gry prowadzili 4:0. Świetnie bronił w tym okresie Mateusz Kornecki, ale mimo jego dobrej dyspozycji, Węgrzy w 15. minucie zdołali doprowadzić do remisu 5:5.

Przed przerwą Polacy powrócili na prowadzenie (12:9), lecz po zmianie stron ponowie pozwolili rywalom przejąć inicjatywę. W 36. minucie Węgrzy po raz pierwszy uzyskali jednobramkową przewagę, a chwilę później wygrywali już dwoma bramkami. Biało-Czerwoni musieli gonić wynik.

Problemy w ataku kadra pokonała dopiero w końcówce meczu. 34 sekundy przed ostatnią syreną Hubert Kornecki dał jej nawet prowadzenie 22:21, ale szybko na jego trafienie odpowiedział Balazs Szollosi. Polacy mieli jeszcze okazję na przechylenie szali zwycięstwa na swą korzyść, ale ich ostatnia akcja nie przyniosła gola.

Łączony kiedyś z Orlen Wisłą Płock Szollosi rzucił w środę osiem bramek i był najlepszym strzelcem meczu. W polskiej drużynie najwięcej goli - pięć - zdobył Maciej Tokaj.