Przed MŚ 2017: rywale Polaków w formie. Kolejny triumf Rosjan

Rosyjscy szczypiorniści, rywale Polaków podczas styczniowych mistrzostw świata, ograli w Rydze Łotwę 27:19. W spotkaniu wystąpił Wadim Bogdanow, bramkarz Azotów Puławy.

Marcin Górczyński

Trener Dmitrij Torgowanow podczas Turnieju o Rady Miasta Rygi ma do dyspozycji okrojoną kadrę. Z Łotyszami na parkiecie zameldowało się 11 zawodników. Selekcjoner dał odpocząć m.in. Dmitrijowi Żytnikowowi z Orlen Wisły Płock.

Łotysze nie mogli poradzić sobie z Dmitrijem Kowaliowem. Defensorzy uciekali się do fauli, po których sędziowie odsyłali gospodarzy na przymusowy odpoczynek. Rosjanie wykorzystywali okazje i budowali prowadzenie.

Popisem grupowych rywali Polaków była druga połowa. Między rosyjskimi słupkami pojawił się Wadim Bogdanow. Golkiper Azotów Puławy i jego koledzy z bloku obronnego pozwolili rywalom jedynie na sześć udanych akcji. Michaił Czipurin i Kowaliow karcili Łotyszy i przewaga urosła do ośmiu bramek.

Rosjanie wygrali drugie spotkanie w Rydze. Wcześniej pokonali Egipt 24:23, tracąc po przerwie jedynie siedem goli. W ostatnim spotkaniu turnieju zawodnicy trenera Torgowanowa zmierzą się z Białorusią.

Łotwa - Rosja 19:27 (13:14)
Najwięcej bramek: dla Rosji - Dmitrij Kowaliow 11, Dmitrij Kisieljow 4, Michaił Czipurin 3

Czy Rosjanie pokonają Polaków podczas MŚ 2017?