Przed MŚ 2017: kolejny sukces Rosjan. Wysoka forma grupowych rywali Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

W swoim czwartym spotkaniu przed mistrzostwami świata, rosyjscy szczypiorniści odnieśli czwarte zwycięstwo, tym razem z Białorusinami (31:26).

Obie drużyny, przygotowujące się do mistrzostw na francuskich parkietach, zmierzyły się ze sobą po raz drugi w ostatnich tygodniach. Podobnie jak w poprzednim starciu triumfowali Rosjanie.

Sborna zachwyciła w pierwszej połowie. Błyszczeli Pawieł Atman i Timur Dibirow, kilka udanych zagrań na swoim koncie zapisał Daniił Sziszkariew. Po raz kolejny znakomicie wyglądała rosyjska defensywa i Białorusinom z ogromnym trudem przychodziło sforsowanie linii obronnej. Rosjanom wręcz przeciwnie. Objęli prowadzenie 15:9, a tuż przed przerwą ze świetnej strony pokazał się Glieb Kałarasz i zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 19:12.

Po przerwie szansę dostali m.in. Dmitrij Kowaliew i Wadim Bogdanow. Bramkarz Azotów Puławy zastąpił Wiktora Kirejewa i powstrzymał rozpędzonych Białorusinów, którzy podjęli próbę odrobienia strat. Rywali stać było tylko na doprowadzenie do rezultatu 25:29 na pięć minut przed końcem. W końcówce ponownie dobrze zafunkcjonowała obrona Sbornej i zawodnicy Dmitrija Torgowanowa zgarnęli czwarte zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Podczas mistrzostw świata Rosjanie razem z Norwegami, Brazylijczykami, Japończykami i Francuzami będą rywalami grupowymi polskich szczypiornistów.