MŚ 2017. Brazylia uporała się z Japonią

W spotkaniu 3. kolejki grupy A mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, reprezentacja Brazylii okazała się lepsza od kadry Japonii (27:24).

Tomasz Rosiński
reprezentacja Brazylii Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / S PILLAUD / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii
Brazylijczycy przystępowali do niedzielnego meczu z Japończykami w bardzo dobrych humorach po sobotniej wygranej z Polską (28:24). Wyżej notowani Canarinhos chcieli wykonać kolejny krok w kierunku 1/8 finału MŚ 2017, co im się udało, gdyż uporali się z ekipą z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jednakże od początku rywalizacji nadspodziewanie dobrze radzili sobie japońscy szczypiorniści, którzy w dziesiątej minucie konfrontacji prowadzili 5:4 za sprawą Jina Watanabe.

Przez pewien czas trwała wymiana ciosów - bramka za bramkę i po 1/3 potyczki na tablicy świetlnej widniał remis 8:8. Dopiero po upływie dwudziestej minuty zaczęli przyspieszać zawodnicy z Kraju Kawy, w których szeregach brylował prawoskrzydłowy Fabio Chiuffa i to dzięki niemu Brazylia wygrywała 13:10. Swojego lidera w ofensywie wspierali Haniel Langaro oraz Joao Pedro Silva, zaś zespół z Ameryki Południowej triumfował w pierwszej połowie 14:12.

Po zmianie stron Brazylijczycy wzięli się do jeszcze cięższej pracy, a ciężar gry brał na swoje barki Langaro. Coraz lepiej radził sobie występujący na co dzień w Orlen Wiśle Płock Jose Guilherme de Toledo, natomiast w trudnych sytuacjach swoją ekipę ratował bramkarz Maik Santos (20:15).

Japonię do walki starał się podrywać duet Hiroki Shida i Yuto Agarie, ale mieli oni zbyt małe wsparcie ze strony reprezentacyjnych kolegów, żeby móc skutecznie odrabiać straty. Brazylijscy piłkarze ręczni już do końca pojedynku kontrolowali boiskowe wydarzenia, ogrywając Japończyków 27:24.