AZS Łączpol AWFiS - Piotrcovia. Udany rewanż gdańszczanek

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk nie pozwolił na niespodziankę w meczu 13. kolejki PGNiG Superligi kobiet i pokonał Piotrcovię 31:25, rewanżując się za remis w pierwszej rundzie.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Od początku spotkania zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego grały bardzo uważnie i potrafiły nie tylko przeciwstawić się faworyzowanym gdańszczankom, ale również wyjść na prowadzenie. Gdy w 9. minucie na listę strzelczyń po raz drugi wpisała się Anna Szafnicka, na tablicy wyników widniał już rezultat 3:5.

Przez pewien czas taki obraz gry utrzymywał się na gdańskim boisku. Okres znakomitej gry miała Andleja Ivanović, która w krótkim czasie trzykrotnie pokonała Patrycję Chojnacką. W końcu jednak swój koncert rozpoczęła Karolina Kalska.

Skrzydłowa AZS-u Łączpol AWFiS w ciągu siedmiu minut pięć razy trafiała do bramki strzeżonej przez Darię Opelt. Po jej rzucie ze skrzydła, drużyna znad morza wyszła już na trzybramkowe prowadzenie. Od stanu 12:9, do przerwy obie drużyny skupiły się przede wszystkim na obronie. Promowało to budujące przewagę szczypiornistki znad morza, które pierwszą połowę wygrały 15:11.

W drugiej części spotkania od samego początku gdańszczanki kontynuowały to, co zaczęły pod koniec pierwszej połowy. Bardzo dobre wejście miała Marta Tomczyk, a po bramce Karoliny Siódmiak, AZS Łączpol AWFiS prowadził już 22:16. Wydawało się, że gospodyniom nic złego tego dnia już się nie stanie.

Drużyna, którą prowadzi Rafał Przybylski zaczęła jednak odrabiać straty. Gdy Ivanović rzuciła kolejną bramkę z koła, na 13 minut przed końcem było już tylko 24:21. W kluczowym momencie AZS Łączpol AWFiS się jednak obudził i nie pozwolił na zbyt duże emocje w końcówce. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 31:25.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:25 (15:11)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kajumowa - Kalska 7, Tomczyk 6, Siódmiak 4, Skonieczna 4, Górna 3, Cirjan 2, Pasternak 2, Masna 1, Stachowska 1, Ciura 1, Świerczek, Mazurek, Gędłek.