KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Odliczanie w Poznaniu. TAPR 2017 coraz bliżej

Już 21 stycznia w Poznaniu odbędzie się amatorski turniej piłki ręcznej. Na poznańskim parkiecie zaprezentują się zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie.

Michał Halski
Michał Halski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Po wycofaniu MKS-u Poznań, główną rolę w szeregach pierwszej ligi przejął zespół WKS Grunwald Poznań. Nisza spowodowana brakiem drużyny na bardzo wysokim poziomie zapoczątkowała powstanie dwóch drużyn, Amatorów Piłki Ręcznej Poznań oraz Szczypiorniaka Gniezno. Druga z nich w tamtym roku pokazał, że można stworzyć turniej, który potrafi trzymać w napięciu do ostatniej sekundy. Teraz czas przyszedł na amatorów z Poznania.

Już 21 stycznia rozpocznie się dwudniowy Turniej Amatorów Piłki Ręcznej (TAPR17). Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Poznaniu. W hali UAM przy ulicy Zagajnikowej 9, na Kampusie Morasko zagrają zespoły męskie i kobiece z całej Polski. Wśród mężczyzn wystąpią: Handball Gorzów Wielkopolski Sport House Team, KS Dąbrowa, Handball Płock, SPR Laktoza Łyszkowice, Pasjonat Zielona Góra oraz gospodarze, a zarazem organizatorzy turnieju Amatorzy Piłka Ręczna Poznań.

Wśród kobiet zagrają następujące zespoły: Amatorska Drużyna Piłki Ręcznej Kobiet Gdańsk, Amatorki Wrocław, Amatorska drużyna Pogoń Szczecin, Amatorska drużyna Tychy.

Większość drużyn spotkała się już na boisku przy okazji innych turniejów i każdy zespół będzie miał coś do udowodnienia sobie i innym. Drużyna z Poznania zamierza powtórzyć ostatni sukces i do zwycięstwa w turnieju w Gorzowie dołożyć złoto zdobyte na własnym terenie. Wszystkie zespoły szykują się na twardą walkę na boisku, toczoną jednak w atmosferze fair play oraz wzajemnego szacunku.

ZOBACZ WIDEO Dakar 2017 przeszedł do historii (źródło: TVP SA)

Patronem TAPR17 jest Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Sponsorem nagród jest firma ELEKTRA Sp. z o.o. sp. k. Partnerem technicznym została firma BODO Sport Professional.

Wśród patronów medialnych znaleźli się: Nasz Głos Poznański, Radio Merkury Poznań, Sportowy-Poznan.pl, WP SportoweFakty, Handball.pl, TVP3 Poznań oraz Kocham Ręczną.

Nad zdrowiem zawodników będą czuwać fizjoterapeuci z firmy Fizjo-Hand.

Zapraszamy wszystkich wielbicieli szczypiorniaka do hali UAM przy ul. Zagajnikowej w Poznaniu, w dniach 21-22.01.2017, od godz. 9:00.

Zarząd KS Amatorzy Piłka Ręczna Poznań

Czy organizacja amatorskich turniejów piłki ręcznej to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×