Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Legendy zostaną w kadrze? Didier Dinart: Chciałbym, aby wciąż grali dla Francji

Thierry Omeyer kilka dni temu zdobył piąte, a Daniel Narcisse czwarte w karierze mistrzostwo świata. Obaj są żywymi legendami. - Chciałbym, żeby dalej grali w drużynie narodowej - mówi selekcjoner reprezentacji Francji Didier Dinart.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Thierry Omeyer Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Thierry Omeyer
Bramkarz i rozgrywający łączą epoki. Omeyer oraz Narcisse byli już w drużynie, która szesnaście lat temu świętowała złoto mistrzostw świata. 9-letni Kentin Mahe siedział wówczas na trybunach i marzył o zdobyciu autografów gwiazd, a rok starszy Valentin Porte w ogóle nie interesował się piłką ręczną. W niedzielę razem ze swoimi idolami wznieśli puchar dla najlepszej drużyny globu.

Dzień po meczu "L'Equipe" nazwał Omeyera (40 lat), Narcisse'a (37), Michaela Guigou (35), Luca Abalo (32) i Nikolę Karabaticia (32) "marszałkami imperium". Żaden z nich przed turniejem nie zapowiedział, że po MŚ zakończy reprezentacyjną karierę. Za rok podczas mistrzostw Europy w Chorwacji pewny jest jednak tylko występ tego ostatniego.

Weterani po zwycięskim finale z Norwegią (33:26) nie chcieli mówić o swojej przyszłości. - Zobaczymy, nie podjąłem jeszcze decyzji - ucinał pytania Omeyer. - Dajcie mi czas do namysłu, na razie chcę się cieszyć sukcesem - dodawał Narcisse.

Bramkarz na MŚ zdobył swoje dziesiąte trofeum na międzynarodowej arenie, pierwsze w roli kapitana. Był znakomity, ale nie w kluczowych momentach. Wówczas pałeczkę przejmował Vincent Gerard. W finale Omeyer zagrał od początku, tak mu obiecał Dinart. Odbił jednak tylko dwa z dwunastu rzutów i podobno sam poprosił o zmianę.

ZOBACZ WIDEO TOP 10: najefektowniejsze akcje francuskiego mundialu TOP 10: najefektowniejsze akcje francuskiego mundialu

Narcisse z Norwegami walczył przez ponad pół godziny. Wcześniej, w ćwierćfinale i półfinale, też pomagał drużynie w kluczowych momentach. I choć zakończenie przygody z kadrą po wielkim sukcesie może być kuszące, to według "L'Equipe" finał rozmów Narcisse'a z Dinartem może wyglądać zupełnie inaczej.

Guigou na lewej flance uzupełniał się z Kentinem Mahe, a Luc Abalo dzielił czas z Valentinem Porte. Obu w metryce dzielą wprawdzie trzy lata, ale ten drugi już kiedyś zapowiedział, że będzie chciał się pożegnać z kadrą w tym samym czasie, co jego przyjaciel. I według francuskich dziennikarzy może do tego dojść już teraz.

Dinart wątpliwości co do swoich gwiazd nie ma. Kiedy dziennikarze pytają go o przyszłość Omeyera i Dinarta, odpowiada bez wahania. - Decyzja należy do nich. Ja chciałbym jednak, aby dalej grali w drużynie narodowej - mówi. - Piłka jest jednak po ich stronie.

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Czy Thierry Omeyer i Daniel Narcisse zakończą reprezentacyjną karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
L'Equipe / handnews.fr
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×