KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Olimpia-Beskid - Metraco Zagłębie. Sensacja w Nowym Sączu!

Przed meczem wszyscy skazywali podopieczne Lucyny Zygmunt na pożarcie. Tym razem nie sprawdziły się ich przewidywania, bowiem "Góralki" sprawiły miłą niespodziankę remisując z faworyzowanymi lubiniankami.

Marcin Rogowski
Marcin Rogowski
Spotkanie rozpoczęło się zaskakująco, bowiem to sądeczanki za sprawą Gabrielli Szabo i Agnieszki Leśniak objęły dwubramkowe prowadzenie. Nie trwało to długo, bo szczypiornistki Zagłębia szybko się otrząsnęły i w 13. minucie to one miały trzy bramki przewagi. Taki stan rzeczy utrzymywał się niemal do końca pierwszej połowy. Niemal, ponieważ na 120 sekund przed przerwą "Góralki" zdołały odrobić część strat, dzięki czemu wynik brzmiał 12:13.

Podobnie jak wczoraj, tak i dziś to podopieczne Bożeny Karkut lepiej rozpoczęły drugą część gry. Efektem tego było osiągnięcie największego prowadzenia w meczu (wynik 15:20). Od tego momentu w ich grze coś się zacięło. To sprawiło, że zawodniczki Olimpii-Beskid złapały przysłowiowy wiatr w żagle i zaczęły gonić rezultat. Jednak nadal lubinianki były o tą jedną-dwie bramki lepsze. Wszystko zmieniło się na minutę przed końcową syreną. Wtedy to do siatki - po raz siódmy - trafiła rumuńska rozgrywająca zespołu z Nowego Sącza (wynik 24:24). Szczypiornistki Lucyny Zygmunt miały jeszcze okazje, by wygrać mecz. Kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego rzut oddała Karolina Płachta. Piłka zmierzała do bramki, ale tuż przed liną sparowała ją Monika Maliczkiewicz i pojedynek sądecko-lubiński zakończył się remisem.

Na wyróżnienie po dzisiejszym spotkaniu zasłużyły Gabriella Szabo i Marta Rosińska, które łącznie zdobyły 13 bramek. Oprócz nich z bardzo dobrej strony pokazały się Tamara Smbatian oraz Aleksandra Sach. Pierwsza z nich rozbiła duże zamieszanie w obronie przyjezdnych, a druga - po przerwie - zamurowała sądecką bramkę.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Metraco Zagłębie Lubin 24:24 (12:13)

MKS Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Płachta 2, Leśniak 6 (4/4), Choromańska, Pinda 1, Smbatian 2, Pożoga, Rosińska 6, Szabo 7
Karne:
4/4
Kary: 4 min. (Leśniak i Choromańska - 2 min.)

Metraco Zagłebie: Wąż, Maliczkiewicz - Załęczna 1, Grzyb 7 (1/2), Buklareiwcz 2, Wiertelak 2, Ważna, Marić 6 (1/2), Jochymek 2, Belmas 1, Milojević 3
Karne: 2/4 
Kary:
6 min. (Milojević - 4 min., Załęczna - 2 min.).

Sędziowali: Jakub Czochra i Michał Szpinda (Zamość)
Delegat ZPRP: Ireneusz Szumański (Niewiesze)

ZOBACZ WIDEO Natalia Partyka: nie myślę o końcu kariery, mogę grać nawet przez 10 lat
Czy MKS Olimpia-Beskid sprawi jeszcze jakąś niespodziankę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12)
 • znawcatematu Zgłoś komentarz
  Brawo Olimpia. Tera na mistrza!
  • ssssssss Zgłoś komentarz
   Znowu hejt i galicyjskie skąpstwo.
   • htk33 Zgłoś komentarz
    Nikt nie mówił o oklaskach i laurach. Jedynie riposta na komentarz cytat 'Nie ma co się cieszyć za szybko i za bardzo, Zagłębie złożyło wniosek o walkowera :)' i po co to komu, takie
    Czytaj całość
    oskarżanie i oczernianie. Szukanie sensacji we wszystkim i wszystkich. Właśnie widzę kto jest manipulatorem, (cytuję klimas-a "Oczywiście należy również zachować spokój i konsekwentnie ośmieszać “spontanicznych” zadymiarzy, za jakich uważasz chyba kibiców wmawiając im niemal dalece posunięty niedorozwój umysłowy." i ' Ocknij się i przestań fałszować prawdę! Nawet Szurek musi mieć świadomość, że nie tylko wybawienie (cyklicznie powtarzający się walkower-nawet jeśli słuszny) nie przyjdzie, ale w przeciekającym akwarium kiedyś skończy się woda!!!! Pytanie tylko, czy Szurek zdaje sobie sprawę, że celem jego mocodawców jest być może wyłącznie przedłużenie tej agonii? Jeśli nie, to najwyższa pora aby On i jego mocodawcy zdali sobie z tego sprawę. Po co się męczyć? ) Pytania i pretensje proszę kierować pod właściwy adres. Nie mnie oceniać poczynań włodarzy tego czy innego klubu. Mam nadzieję że mimo kłopotów kadrowo-zdrowotnych Zagłębie włączy się do walki o medale i PP czego całego serca im życzę. To wszystko w tym temacie żegnam :)
    • Szelest Zgłoś komentarz
     A co jest ze Stelmach ? Z nią byłoby jeszcze lepiej
     • ArekAZS Zgłoś komentarz
      Nie ma co się cieszyć za szybko i za bardzo, Zagłębie złożyło wniosek o walkowera :)
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×