KSZO Odlewnia - Vive Tauron II. Derby dla ekipy gości

Szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. ulegli w spotkaniu derbowym ekipie Vive Tauronu II Kielce. Była to już druga porażka w rundzie rewanżowej ekipy z hutniczego miasta.

Anna Soboń
Anna Soboń

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był bardzo wyrównany. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis 3:3. Po kolejnych trafieniach Branko Vujovicia i Jakuba Bulskiego to goście prowadzili. Przy stanie 4:7 dla Vive Tauronu II Kielce trener Tomasz Radowiecki poprosił o czas. Niewiele to jednak zmieniło w poczynaniach zespołu KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski i na pięć minut przez końcem pierwszej połowy to zespół przyjezdny był już o cztery gole lepszy od miejscowych (6:10). Kolejne bramki zapisywali na swoje konto szczypiorniści rezerw Vive Kielce i to goście przy fatalnej skuteczności gospodarzy pewnie wygrywali do przerwy 13:6.

Druga połowa nie rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy meczu. W 40 minucie pojedynku kontuzji doznał Maciej Jeżyna i musiał opuścić plac gry, na który już nie wrócił. Przy stanie 11:17 chyba już niewielu wierzyło w odrodzenie się piłkarzy z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tym bardziej, że klasą w spotkaniu był Vujović, który do tego momentu zaliczył już osiem trafień. Na dziesięć minut przed końcem meczu ekipa z Kielc panowała na boisku i pewnie zmierzała po zwycięstwo (13:19). W ostatnim minutach potyczki ekipa z hutniczego miasta zaczęła zbliżać się do rywali (16:19), ale przewaga była na tyle duża, że to zespół gości wygrał 21:17, a wynik ustalił Dmitrij Afanasjew i to zespół Vive Tauronu II Kielce zainkasował komplet punktów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Vive Tauron II Kielce 17:21 (6:13)

KSZO: Piątkowski - Kożeniewski 3, Jeżyna 2, Król 3, Czuwara, Goliszewski, Afanasjew 2, Kamil Kieloch 2, Kwiatkowski 4, Antolak, Rutkowski 1