Polski Cukier Pomezania - Warmia Traveland. Emocje do samego końca

W meczu na szczycie grupy A I ligi mężczyzn Polski Cukier Pomezania Malbork przez większość czasu prowadziła z Warmią Traveland. W końcówce znakomicie zagrali jednak olsztynianie, którzy wygrali 23:22.
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Spotkanie w Malborku zapowiadało się emocjonująco. Sobotni rywale plasują się na 2. i 3. miejscu w tabeli grupy A. Od początku trochę lepiej spisywali się gospodarze, u których skutecznie z siódmego metra rzucał Łukasz Cieślak. Po jego trafieniu z karnego, w 13. minucie gospodarze prowadzili już 5:3.

Warmia Traveland nie dawała jednak za wygraną. Zespół z Olsztyna dążył do remisu i w końcu wyrównał stan spotkania po bramce Marcina Malewskiego w 22. minucie. Tuż przed przerwą drużyna Giennadija Kamielina zaczęła jednak swój koncert.

Po rzuceniu czterech bramek z rzędu, w 32. minucie goście prowadzili już 13:10. Gdy wydawało się, że Polski Cukier Pomezania traci już kontrolę nad meczem, ekipa Igora Stankiewicza zaczęła grać tak, jak kibice by sobie tego oczekiwali.

Skuteczny był weteran polskich parkietów - Marek Boneczko, a gdy trafił Damian Spychalski, w 44. minucie było już 18:15. W tym spotkaniu zespoły grały jednak falami. W kolejnej to Warmia Traveland zalała zespół z krzyżackiego miasta.

Od 49. do 57. minuty Warmia Traveland straciła zaledwie jedną bramkę. W tym czasie rzuciła aż siedem i na 180 sekund przed końcem, prowadziła 23:20. W samej końcówce malborscy szczypiorniści mieli okazję odmienić losy spotkania, jednak dwukrotnie nie wykorzystali rzutu karnego. Mecz zakończył się rezultatem 22:23 i to Warmia Traveland goni prowadzącą w tabeli Spójnię.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 22:23 (10:11)

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Kochański, Sibiga - Spychalski 6, Cieślak 5, Boneczko 4, Maluchnik 3, Gryz 2, Dukszto 2 oraz Nowaliński, Michałów, Dawidowski, Cielątkowski, Bruy.
Karne: 4/7.
Kary: 14 min (Bruy, Cielątkowski - po 4 min., Dukszto, Gryz, Michałów - po 2 min.).

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Malewski 10, Pakulski 4, Fugiel 4, Dzieniszewski 2, Sikorski 2, Krawczyk 1 oraz Królik, Dzido, Deptuła Piotr, Kozakiewicz.
Karne: 5/7.
Kary: 10 min. (Fugiel 2 min. - cz.k., Królik, Deptuła - po 4 min., Dzido 2 min.).

Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).
Widzów: 120.

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wraca po zimowej przerwie! Hity tej rundy rozgrywek, między innymi mecz Orlen Wisły Płock (12.02, godz. 17:25) pokażą Eleven Sports i Eleven Extra. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.