AZS Łączpol AWFiS - Pogoń Baltica. Czwarta z rzędu porażka szczecinianek

W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonał Pogoń Balticę Szczecin 28:26. Od pierwszego do ostatniego gwizdka to gdańszczanki dyktowały warunki gry.

Joanna Chmara
piłkarki ręczne Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / OSKAR BŁASZKOWSKI / Na zdjęciu: piłkarki ręczne Pogoni Szczecin
Po serii nieudanych startów w rozgrywkach PGNiG Superligi drużyna Pogoni Baltica Szczecin jechała do Gdańska zmotywowana, by przełamać złą passę. Dla gdańszczanek spotkanie z zespołem Adriana Struzika również było niezwykle ważne, ze względu na aspirację do awansu do pierwszej szóstki ligowej tabeli.

Gospodynie świetnie otworzyły mecz - w ciągu pięciu minut zdobyły trzy bramki, nie pozwalając szczeciniankom ani razu oddać celnego rzutu. Defensywa AZS-u konsekwentnie powstrzymywała rywalki przed własnym polem bramkowym. Bardzo dobre spotkanie zagrała także stojąca między słupkami gdańskiej bramki Patrycja Chojnacka, która odnotowała wiele skutecznych interwencji. Po pierwszej połowie podopieczne Edyty Majdzińskiej prowadziły 15:10.

Po przerwie gdańszczanki nadal utrzymywały wysokie tempo, powiększając przewagę do ośmiu bramek. Najmocniejszym punktem zespołu była Karolina Siódmiak, która nawet w trudnych sytuacjach potrafiła znaleźć receptę na ogranie obrony szczecinianek i aż dziewięciokrotnie trafiła do ich bramki. W ofensywie AZS-u wyróżniały się także skrzydłowe: Adrianna Górna i Karolina Kalska.

W końcówce spotkania zawodniczkom Pogoni udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Kilka szybkich i skutecznych akcji rozegrały Daria Zawistowska i Moniky Bancilon. Zawodniczki z Gdańska nie pozwoliły jednak przyjezdnym na przejęcie kontroli nad wydarzeniami na parkiecie i do końca utrzymały prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 28:26.

Deportivo - Barcelona: demolka gospodarzy - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Pogoń Baltica Szczecin  28:26 (15:10)

AZS Łączpol AWFiS:
Chojnacka, Kajumowa - Siódmiak 9, Górna 6, Kalska 4, Skonieczna 4, Masna 2, Stachowska 2, Hartman 1, Mazurek, Cirjan, Świerczek
Karne:
3/4
Kary:
10 min. (Skonieczna 4 min., Stachowska, Siódmiak, Masna - po 2 min.)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 6, Bancilon 5, Szczecina 4, Koprowska 4, Jaszczuk 2, Costa da Silva 1, Królikowska 1, Jedziniak 1, Kochaniak 1, Blażevic 1, Głowińska
Karne:
4/5
Kary:
4 min. (Costa da Silva, Królikowska - po 2 min.)

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz