Bjerringbro-Silkeborg rozczarowane porażką z Wisłą. "Przyjechaliśmy do Płocka wygrać"

Sytuacja Bjerringbro-Silkeborg w grupie A Ligi Mistrzów po jedenastu kolejkach jest bardzo trudna. Duńczycy przegrali w Płocku z Orlen Wisłą 25:28 i mają niewielkie szanse na awans.

Maciej Szumowski
Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18 Getty Images / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18
Zawodnicy z Danii mogą czuć się rozczarowani głównie dlatego, że na przerwę zeszli z dwubramkowym prowadzeniem. Pierwsze trzydzieści minut w ich wykonaniu było rozegrane bardzo dobrze. - Po pierwszej połowie byłem zadowolony z postawy moich zawodników. Mieliśmy dwie bramki przewagi, a w pewnym momencie również szansę na podwyższenie prowadzenia do trzech - zauważył trener, Peter Bredsdorff-Larsen.

Sytuacja zmieniła się po powrocie na parkiet, kiedy to gracze Piotra Przybeckiego odrobili straty i sami wyszli na prowadzenie. - W drugiej połowie Wisła zanotowała znakomity powrót do meczu. My przestrzeliliśmy kilka dobrych sytuacji. Na naszą grę wpływ miała także kontuzja naszego skrzydłowego - dodał szkoleniowiec.

Szczypiorniści Bjerringbro-Silkeborg przez porażkę w Płocku znacznie utrudnili swoją sytuację w grupie, przez co awans do czołowej szesnastki drużyn Starego Kontynentu może stać się tylko niespełnionym marzeniem. Larsen wiedział, że jego zespół czeka wyzwanie. - Płock to bardzo trudny teren do gry, ale przyjechaliśmy tutaj z nadzieją na punkty i dlatego jesteśmy rozczarowani końcowym wynikiem. To było dobre widowisko i ciężko zapracowane zwycięstwo Wisły - zakończył.

Z trenerem zgodził się grający na pozycji kołowego Rasmus Jensen, który docenił również grę Marcina Wicharego. - Byliśmy bardzo zadowoleni po pierwszej połowie i wierzyliśmy, że zdobędziemy punkt lub dwa. Po przerwie coś się zacięło. Wpływ na naszą grę miała na pewno znakomita dyspozycja bramkarza Wisły - zaznaczył.

Czy Bjerringbro wygra jeszcze jakiś mecz w tym sezonie Ligi Mistrzów?