Liga Mistrzów: rewanż Vive z Montpellier jednym z meczów tygodnia

Rewanżowe spotkanie Vive Tauronu Kielce z Montpellier HB zostało wybrane przez Europejską Federację Piłki Ręcznej jednym z dwóch "meczów tygodnia" w Lidze Mistrzów. Do rywalizacji dojdzie w niedzielę 2 kwietnia.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA

- Kto podejrzewał, że broniące tytułu Kielce znajdą się w tak niepewnej sytuacji tak szybko w rozgrywkach? Presja jest na zawodnikach Tałanta Dujszebajewa, którzy muszą gonić pięciobramkową stratę do Montpellier. (...) Ten fascynujący pojedynek z pewnością będzie trzymał w napięciu przez pełne 60 minut - uzasadnia swój wybór EHF.

Vive pierwsze spotkanie z Montpellier HB przegrało 28:33. Mistrzowie Polski rozegrali słabe zawody, choć przez blisko 50 minut nic nie wskazywało na to, że doznają tak znaczącej porażki. O ich przegranej zadecydowała fatalna końcówka, w której ulegli rywalom 2:7.

Rewanżowy mecz w kieleckiej Hali Legionów rozpocznie się o godz. 18:00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi nc+ i Eleven Sports. Relacja "na żywo" dostępna będzie na WP SportoweFakty.

Awans drużynie Dujszebajewa zapewni zwycięstwo różnicą co najmniej sześciu goli lub dokładnie pięciu trafień, o ile Montpellier nie zdoła rzucić więcej niż 27 bramek.

Vive, od czasu gdy klubem zarządza Bertus Servaas, dopiero po raz trzeci w historii swych występów w fazie pucharowej Ligi Mistrzów będzie gonić wynik. Z poprzednich dwóch sytuacji mistrzowie Polski raz wyszli zwycięsko.

Oprócz meczu w Kielcach, dziennikarze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej wyróżnili spotkanie Rhein-Neckar Loewen z THW Kiel. Do meczu dwóch niemieckich drużyn dojdzie w czwartek, 30 marca, o godz. 19:00. Gospodarze bronić będą jednej bramki zaliczki z pierwszego spotkania (25:24).

Czy Vive zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów?