MKS Kalisz - Olimpia. Lider poległ w meczu na szczycie

MKS Kalisz coraz bliżej upragnionego pierwszego miejsca w tabeli. W meczu na szczycie I ligi kaliszanie na własnym parkiecie pokonali lidera rozgrywek Olimpię MEDEX Piekary Śląskie 27:20.

Miłosz Marek
WP SportoweFakty / Kamil Kurkiewicz

Zespoły z Kalisza i Piekar Śląskich zmierzyły się ze sobą już po raz trzeci w tym sezonie. W obu poprzednich przypadkach kluczowy był atut własnego boiska. W ligowej potyczce lepsza okazała się Olimpia, która wygrała 29:26. Wielkopolanie srogi rewanż wzięli w Pucharze Polski, gdzie wygrali różnicą aż 13 bramek (33:20).

W sobotę lider I ligi przez długi czas panował nad przebiegiem wydarzeń na parkiecie. W grze gospodarzy było zbyt dużo prostych błędów. Bartłomiej Jaszka pojawił się w grze już w pierwszym kwadransie potyczki, co do tej pory nie zdarzało się zbyt często. Do przerwy jego podopieczni przegrywali 10:12.

Kluczowa okazała się końcówka. MKS nie potrafił przez długi czas zrównać się z rywalami, ale kiedy w 43. minucie kibice cieszyli się z wyrównania (17:17) po bardzo długim czasie, wówczas ich ulubieńcy dopadli do rywali i całkowicie zdominowali lidera.

Szczypiorniści z Piekar Śląskich zdołali przez resztę spotkania tylko trzykrotnie wpisać się na listę strzelców. W drugiej połowie ta sztuka udała się im tylko osiem razy. Skuteczny MKS nie miał problemów, by ich nieskuteczność zamienić na przekonujące zwycięstwo. Ostatecznie gospodarze wygrali 27:20.

Po sobotnim starciu na szczycie I ligi nie doszło do zmian, jednak kaliszanie tracą do Olimpii już tylko jeden punkt i zyskali poważny atut na kolejne tygodnie zmagań. W przypadku równej liczby zdobytych punktów będą wyprzedzać rywali ze Śląska, dzięki lepszemu bilansowi w dwumeczu.

MKS Kalisz - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:20 (10:12)

MKS: Jarosz, Marciniak - Klopsteg 7, Bałwas 5, Jaszka 4, Mosiołek 3, Galewski 3, Adamski 2, Misiejuk 2, Drej 1, Książek, Bożek, Kobusiński, Sieg.