Liga Mistrzów: parada Sławomira Szmala wśród najlepszych interwencji 12. kolejki

Interwencja Sławomira Szmala z niedzielnego meczu z MOL-Pick Szeged znalazła się wśród pięciu najlepszych parad 12. kolejki Ligi Mistrzów. To pierwsze w tym sezonie wyróżnienie dla 38-letniego bramkarza Vive Tauronu Kielce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Sławomir Szmal WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Sławomir Szmal

Szmal był jednym z ojców wygranej kieleckiego zespołu. Mistrzowie Polski po zaciętym spotkaniu pokonali drużynę z Segedynu 28:24 i odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo w rozgrywkach handballowej elity.

Mecz z Pick był bodaj najlepszym występem 38-latka w tym sezonie. Jesienią Szmal był jedynie zmiennikiem sprowadzonego z Zagrzebia Filipa Ivicia, a w rozmowach z dziennikarzami sam podkreślał, że zdaje sobie sprawę, iż nie zachwyca formą. W niedzielę zagrał jednak jak za swych najlepszych lat.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wyróżniła jego interwencję z 9. minuty spotkania - Szmal w świetnym stylu zatrzymał wtedy rzucającego z szóstego metra skrzydłowego Pedro Rodrigueza.

Parada "Kasy" umieszczona została na drugiej lokacie. Wyżej EHF ocenił jedynie podwójną interwencję Soerena Rasmussena z Bjerringbro.

---> TOP 5 interwencji 12. kolejki Ligi Mistrzów (wideo)

Oprócz Polaka i Duńczyka wyróżnieni zostali Gonzalo Perez de Vargas z Barcelony, Nebojsa Simić z Kristianstad i Roland Mikler z Veszprem. Ten ostatni dał świetną zmianę w drugiej połowie sobotniego meczu z Orlen Wisłą Płock (31:25).

Czy interwencja Sławomira Szmala była najładniejszą paradą 12. kolejki Ligi Mistrzów?