Bundesliga: rywal Wyszomirskiego opuszcza Lemgo, norweski talent w VfL Gummersbach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
zdjęcie autora artykułu

Jonas Maier, konkurent Piotra Wyszomirskiego do miejsca w siódemce TBV Lemgo, przeniesie się do Stuttgartu. Po Eirika Koppa, jednego z najbardziej utalentowanych Norwegów, sięgnęli z kolei włodarze VfL Gummersbach.

23-letni bramkarz TBV Lemgo spędził w tym sezonie mniej minut na parkiecie niż Piotr Wyszomirski, ale zdołał zaliczyć kilka niezłych występów. Po zakończeniu sezonu Jonas Maier przeniesie się do TVB 1898 Stuttgart, gdzie będzie miał za rywala byłego reprezentanta Niemiec, Johannesa Bittera.

W Bundeslidze zagra kolejny norweski talent. Niedawno po Magnusa Abelvika Roeda sięgnął Flensburg. Podobną drogą poszli działacze VfL Gummersbach i ściągnęli 21-letniego Eirika Koppa. Lewy rozgrywający z Haslum HK podpisał trzyletnią umowę. Norweg - następca odchodzącego do Erlangen Andreasa Schrodera - stworzy duet z Juliusem Kuehnem.

Kopp znajduje się w orbicie zainteresować selekcjonera reprezentacji, Christiana Berge. Rosły rozgrywający (204 cm, 107 kg) brylował do tej pory w rozgrywkach juniorskich, rzucając 235 bramek w 55 spotkaniach norweskiej kadry.

ZOBACZ WIDEO Damian Janikowski nową gwiazdą polskiego MMA?

Źródło artykułu: