Puchar Polski: Piotrkowianin pokonany po raz drugi. MMTS w ćwierćfinale

MMTS Kwidzyn uzupełnił grono ćwierćfinalistów Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. W niedzielę 5 marca zawodnicy Patryka Rombla pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 32:26 (17:13). O miejsce w półfinale zagrają z Wybrzeżem Gdańsk.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Paweł Kiepulski WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: Paweł Kiepulski
Niedzielne spotkanie miało nieco inny przebieg do rozegranego dzień wcześniej meczu 20. kolejki PGNiG Superligi. Choć MMTS wygrał wtedy podobną różnicą bramek (29:25), to zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w samej końcówce. W "rewanżu" gracze trenera Rombla przeważali niemal przez całe spotkanie.

Początek zawodów należał jednak do Piotrkowianina, który rywalizację zaczął od prowadzenia 2:0 i taką przewagę utrzymywał do 11. minuty. Wtedy jednak gospodarze przejęli inicjatywę i po kolejnych jedenastu minutach mieli już cztery trafienia przewagi (13:9).

Liderami drużyny z Kwidzyna byli Kamil Krieger i Tomasz Klinger, ale dobrze spisywali się też Grzegorz Szczepański, Kelian Janikowski i Alan Guziewicz, którzy dostali w niedzielę szansę gry w nieco dłuższym wymiarze czasowym. Wszyscy trzej podobnie jak Klinger zdobyli po cztery bramki.

W szeregach Piotrkowianina świetny start zaliczyli Łukasz Achruk i Bartosz Nastaj, którzy szybko zanotowali pięć trafień, ale później zatracili skuteczność. Tuż po wznowieniu drugiej połowy MMTS wygrywał już 23:16 i do końca meczu kontrolował wydarzenia na boisku.