Nielba - Stal. Nieudany występ wągrowczan na własnym parkiecie

Nielba Wągrowiec przegrała 28:37 z Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów w meczu 18. kolejki I ligi grupy A szczypiornistów. To druga porażka zawodników Bartosza Świerada w 2017 roku.

Cezary Kucharski
zawodnicy Nielby Wągrowiec Materiały prasowe / Wioletta Gryczka / Na zdjęciu: zawodnicy Nielby Wągrowiec

Nielba Wągrowiec, rozdrażniona porażką 23:31 w ostatnim meczu z Pomezanią Cukrem Polskim Malbork, chciała się zrehabilitować na własnym parkiecie, pokonując wicelidera tabeli Kancelarię Andrysiak Stal. Byłby to rewanż za przegraną w Gorzowie różnicą aż ośmiu bramek.

Podopieczni Bartosza Świerada wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. - Przeciwnik jest solidnym zespołem. Musimy być maksymalnie skoncentrowani. Potrafimy zagrać na wysokim poziomie, ale potrzebne jest skupienie. Gramy u siebie i mamy doping publiczności. Wszystko leży w sile mięśni i głowie - powiedział przed meczem trener Świerad.

Koncentracji nie brakowało, ale to Stal Gorzów zdobyła pierwszą i drugą bramkę. Patryk Skrzypczak odpowiedział trafieniem i to był jedyny moment, kiedy Nielba przegrywała różnicą jednego "oczka". Skrzypczak w pierwszej połowie zapisał na swoim koncie jeszcze trzy gole.

W miarę upływu czasu przewaga gości rosła, ponieważ rzucali bramki bardzo łatwo. Defensywa wągrowczan nie potrafiła zatrzymać rywali, którzy bez kłopotów wyrabiali sobie pozycje do rzutu. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej części gorzowianie prowadzili sześcioma bramkami. Dzięki Pawłowi Gregorowi drużyny zeszły jednak do szatni przy wyniku 20:15 dla Stali.

Początek drugiej połowy nie wróżył nic dobrego dla gospodarzy. Przez osiem minut zaledwie dwa razy pokonali Cezarego Marciniaka. Bramkarz gości - były zawodnik Nielby - "zamurował" bramkę, a wągrowczanie nadal odbijali się od szczelnej obrony gorzowian. Przewaga Stali systematycznie rosła i na 13 minut przed końcem wynosiła 11 bramek. Jednak Gregor, Gąsiorek, Dawid Pietrzkiewicz i Łukasz Hoffmann zmniejszyli ją do siedmiu trafień.

Po tej porażce wągrowczanie na pewno stracili piątą pozycję w tabeli. Wyprzedził ich Astromal Leszno po zwycięstwie 26:23 nad GKS Żukowo.

Nielba Wągrowiec - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów  28:37 (15:20)

Nielba: Zanto, Napierała, Matyjak - Kociołek, Wojtas, Gregor 7, Gąsiorek 6, Świerad 1, Adamski 1, Ł. Hoffmann 3, Widziński 1, Matłoka 1, Pietrzkiewicz 3, Biniewski, Skrzypczak 4. M. Hoffmann
Kary: 6 min. (Skrzypczak - 4 min., Widziński - 2 min.)

Stal Gorzów: Marciniak, Nowicki - Mariusz Smolarek, Gryszka 1, Śramkiewicz 1, Kryszeń 7, Marcin Smolarek 2, Gębala 7, Serpina 3, Turkowski 1, Gałat, Marciniak, Bekisz 2, Droździk 5, Starzyński 6, Kłak 1, Stupiński 1
Kary: 6 min. (Kryszeń, Gałat, Droździk - po 2 min.)

Sędziowie: Grzegorz Christ (Wrocław), Tomasz Christ (Świdnica)

Czy Cezary Marciniak był najlepszym zawodnikiem meczu Nielby ze Stalą?