Liga Mistrzów: HBC Nantes na dobrej drodze do fazy TOP 16

HBC Nantes wygrało w Logrono z Naturhouse La Rioja 31:25 (13:13) w niedzielnym meczu fazy play-off Ligi Mistrzów. Wiceliderowi ligi francuskiej awans do TOP 16 może odebrać tylko kataklizm.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Eduardo Gurbindo (z piłką) Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Eduardo Gurbindo (z piłką)

Nantes jest w tym sezonie w kapitalnej formie, ale szczególną uwagę przykuwają wyniki zespołu Thierry'ego Antiego od końca listopada 2016 roku. Niedzielny mecz w Logrono to bowiem piętnaste zwycięstwo HBC z rzędu.

Tym razem do wygranej drużynę poprowadzili rozgrywający Eduardo Gurbindo i Nicolas Claire, którzy zdobyli piętnaście z trzydziestu jeden bramek całego zespołu. Nieźle wypadli też skrzydłowy David Balaguer oraz obrotowy Nicolas Tournat (obaj po cztery trafienia).

Nantes losy niedzielnego spotkania rozstrzygnęło w końcowym kwadransie. Jeszcze w 44. minucie gospodarze po golu byłego gracza Orlen Wisły Angela Montoro prowadzili 20:17, ale kolejne siedem minut rywalizacji przegrali aż 1:7 i w końcówce pozwolili rywalom na powiększenie przewagi do sześciu goli.

Tak duża zaliczka praktycznie rozstrzyga losy dwumeczu. Od 6 marca 2016 roku Nantes przegrało na własnym boisku tylko dwa z osiemnastu spotkań i w obu przypadkach były to porażki różnicą dwóch trafień.

Zwycięzca dwumeczu Nantes - Naturhouse w fazie TOP 16 zagra z najlepszą drużyną grupy A, czyli FC Barcelona Lassa lub Paris Saint-Germain HB.