Gazprom Liga SEHA: przeciętny mecz Obradovicia i porażka Metalurga

Nemanja Obradović, który wkrótce dołączy do Orlenu Wisły Płock, zagrał przeciętne zawody z Nexe Nasice w Gazprom Lidze SEHA. Jego Metalurg Skopje przegrał z chorwackim zespołem 22:27.

Marcin Górczyński
Nemanja Obradović Materiały prasowe / SPR WISŁA PŁOCK / Na zdjęciu: Nemanja Obradović

W ostatnich dwóch spotkaniach Obradović prezentował się co najmniej przyzwoicie, rzucając odpowiednio pięć i sześć bramek. Mecz z RK Nexe Nasice zakończył z czterema trafieniami, ale na koncie miał więcej pomyłek, niż skutecznych prób (4/10).

Metalurg Obradovicia przez 50 minut prowadził bądź remisował z chorwackim klubem. Ostatnie akcje należały jednak do Nexe. Zespół ze Skopje rzucił tylko dwie bramki w ciągu dziesięciu minut.

Josip Bożić-Pavletić w końcówce poprowadził kolegów do sukcesu 27:22. Przy okazji, Nexe przeskoczyło Metalurg w tabeli i zajmuje siódme miejsce.

Bohaterem RK Gorenje Velenje został natomiast Gregor Potocnik. Rozgrywający 12 razy umieścił piłkę w siatce. Dorobek Słoweńca to jeden z rekordów sezonu w Gazprom Lidze SEHA. W ślady kolegi poszedł Niko Medved, który na 12 prób pomylił się tylko... raz. Wspomniana dwójka rzuciła ponad połowę bramek dla wicemistrzów Słowenii w meczu z RK Izvidac Central Osiguranje. Choć Gorenje miało w swoich szeregach dwóch supersnajperów, to dopiero w ostatnich minutach udokumentowało przewagę nad rywalami (36:32).