Stal - Azoty. Falstart gospodarzy i nieudana pogoń

Azoty Puławy, brązowi medaliści PGNiG Superligi, w 21. kolejce po zaciętym meczu wygrali w Mielcu ze Stalą 33:29. Gospodarze po fatalnym początku przez całe spotkanie musieli gonić wynik.

Marcin Górczyński
gracze Azotów Puławy WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: gracze Azotów Puławy

Szczypiorniści z Puław spodziewali się, że mielczanie wysoko postawią poprzeczkę. W pierwszej rundzie SPR Stal przez 45 minut utrzymywała kontakt z rywalami i tym razem było podobnie, choć początek nie zapowiadał emocji.

Błędy gospodarzy, niedokładne podania bądź interwencje Wadima Bogdanowa inicjowały kontry. Po siedmiu minutach Azoty prowadziły 5:0! Mielczanie otrząsnęli się jeszcze przed przerwą. Swoich podopiecznych ratował grający trener Krzysztof Lipka, który znalazł sposób zwłaszcza na Nikolę Prce. Bośniak próbował do skutku - spośród jego niezliczonych rzutów w całym meczu tylko jeden znalazł drogę do siatki.

Stal szybko odrobiła straty (8:9), ale raptem kilka minut później zniweczyła swój wysiłek. Po pomyłkach "Czeczeńców" puławianie ponownie odzyskali kontrolę nad potyczką i do szatni zespoły zeszły przy wyniku 15:12.

Nadzieja mielczan na dobry wynik nazywała się Siergiej Diemientjew. Rosjanin w tym sezonie nie przypominał bombardiera, który zachwycał przed rokiem. Aż do meczu z Azotami. Rozgrywający odpowiadał na łatwe bramki Leosa Petrovskiego i Przemysława Krajewskiego. M.in. dzięki trafieniom Diemientjewa Stal wróciła do gry, choć przegrywała już 14:20. Kolegę z zespołu wspierał niezawodny w ostatnich tygodniach Ołeksandr Kirilenko.

Natarcie gospodarzy powstrzymał jednak Koszowy. Bramkarz Azotów wyspecjalizował się szczególnie w obronie rzutów karnych. Ukrainiec wygrywał pojedynki m.in. z Pawłem Wilkiem i Łukaszem Janystem. Wśród puławian skuteczność utrzymał Petrovsky, do gry włączył się też Rafał Przybylski. Łatwo nie było, ale punkty pojechały na Lubelszczyznę.