Liga Mistrzów: Paris Saint-Germain HB zmiażdżyło THW Kiel

W meczu 14. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2016/2017, francuski zespół Paris Saint-Germain HB nie dał szans niemieckiemu THW Kiel, wygrywając 42:24.

Tomasz Rosiński
Uwe Gensheimer Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Uwe Gensheimer
Niedzielne starcie w Paryżu dla obydwu drużyn, gdyż już przed tym pojedynkiem było wiadomo, że PSG zakończy zmagania w grupie A LM na drugiej pozycji, zaś THW awansuje do TOP 16 z piątej lokaty. Mimo to, mistrzowie Francji chcieli zwyciężyć dla swoich kibiców oraz zrewanżować się rywalom za ostatnią porażkę (27:28) i zrealizowali swój cel.

Paryżanie od początku rywalizacji narzucili swój styl gry i zdominowali swoich przeciwników. Wpływ na to miała agresywna obrona i zabójcze kontrataki. Niesamowicie skuteczni w ofensywie byli Uwe GensheimerMikkel Hansen i Nikola Karabatić, którzy doprowadzali THW do rozpaczy (13:5 w 15. minucie potyczki).

Po pierwszym kwadransie wyglądało jakby kilończycy już pogodzili się z porażką i nie zamierzali za wszelką cenę walczyć o zniwelowanie strat. Podopieczni Alfreda Gislasona tylko od czasu do czasu potrafili odpowiadać na udane zagrania gospodarzy i ostatecznie polegli w pierwszej połowie 10:22.

Po zmianie stron Paris Saint-Germain trochę zwolniło tempo, ale nie na tyle, żeby kilończycy mogli złapać wiatr w żagle. Paryżanie ku uciesze swoich fanów kontynuowali festiwal strzelecki, a z dobrej strony pokazywał się Luka Stepancić. Ostatecznie piłkarze ręczni PSG ograli THW Kiel różnicą aż osiemnastu trafień (42:24).

Liga Mistrzów, 14. kolejka gr. A:

Paris Saint-Germain HB - THW Kiel 42:24 (22:10) Najwięcej bramek: dla Paris Saint-Germain HB - Uwe Gensheimer i Nikola Karabatić - po 7, Luka Stepancić i Mikkel Hansen - po 6; dla THW Kiel - Marko Vujin 5, Niclas Ekberg i Lukas Nilsson - po 3.