SMS ZPRP - KA Stal. Wielkie odrabianie na wagę dwóch punktów

Zespół KA Stali Gorzów dokonał niemożliwego. Drużyna z województwa lubuskiego na 22 minuty przed końcem przegrywała z SMS-em ZPRP Gdańsk różnicą sześciu bramek, a ostatecznie pokonała licealistów 35:33.

Michał Gałęzewski
Szczypiorniści Stali Gorzów WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Szczypiorniści Stali Gorzów

Faworytami sobotniego spotkania w Gdańsku byli zawodnicy z Gorzowa, którzy od pierwszych minut potwierdzili to na boisku. Po trafieniu Oskara Serpiny, w 4. minucie było 3:1. Później jednak bardzo dobrze zaczął grać najmłodszy zespół ligi, który zbudował przewagę.

Świetnie w ataku spisywali się Patryk Mauer i Michał Rogalski. Po trafieniu Piotra Jarosiewicza, w 16. minucie SMS ZPRP Gdańsk prowadził już 10:7. Walcząca o najwyższe miejsca w lidze drużyna z Gorzowa starała się walczyć, jednak ponownie skontrowali gdańszczanie i gdy trafił Maciej Zarzycki, w 20. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 16:9.

Od tego momentu, obie ekipy zaczęły grać falami. Najpierw cztery razy z rzędu trafili gorzowianie i po rzucie Miłosza Bekisza doszli rywala na 13:14, a następnie pięciokrotnie gorzowskiego bramkarza pokonali licealiści, którzy w 30. minucie wyszli na sześciobramkowe prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 19:14.

Po zmianie stron obie drużyny grały równo i gdy w 38. minucie rzucił Jarosiewicz, było już 24:18. Stal się jednak nie poddała. Drużyna Dariusza Molskiego trafiła pięć razy z rzędu i gdy skutecznie rzucił Stanisław Gębala, w 42. minucie było 24:23. Stal nie potrafiła jednak wyjść na prowadzenie, bo za każdym razem odpowiadał SMS ZPRP. Jeszcze w 49. minucie było 28:25.

Końcówka była niezwykle emocjonująca, a obie ekipy skupiły się na ataku. W 54. minucie Stal po raz pierwszy od stanu 3:2 wyszła na prowadzenie po bramce Adriana Turkowskiego. Szkoła Mistrzostwa Sportowego momentalnie odpowiedziała, ale ostatnie słowo należało do bardziej doświadczonych zawodników z zachodniej Polski. Wynik meczu - 33:35 ustalił karnym w ostatniej minucie Aleksander Kryszeń.

SMS ZPRP Gdańsk - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 33:35 (19:14)

SMS ZPRP: Bartosik, Pyrka - Jarosiewicz 8, Mauer 8, Rogalski 5, Zarzycki 4, Gądek 3, Chełmiński 3, Rybski 1, Orpik 1 oraz Komarzewski, Pawelec.