Vive Tauron II - Siódemka Miedź. Dwa oblicza obu zespołów

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali Siódemkę Miedź Legnica 29:27 w meczu 21. kolejki I ligi grupy B. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowała doskonała postawa w pierwszej połowie.

Aneta Szypnicka-Staniec
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Dwie połowy i dwa zupełnie odmienne oblicza obu ekip - tak wyglądało starcie między Vive Tauronem II Kielce a Siódemką Miedzią Legnica. Chociaż początek meczu mógł sugerować łatwą wygraną gospodarzy, emocji w kieleckiej hali jednak nie brakowało.

Spotkanie wręcz koncertowo rozpoczęli podopieczni Rafała Bernackiego. W pierwszej części meczu kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia i zastanawiać się czy nie pomylili obiektów i meczów - młodzi zawodnicy roznosili bowiem rywali tak, jak to mają w zwyczaju gracze prowadzonej przez Tałanta Dujszebajewa pierwszej drużyny.

W grze żółto-biało-niebieskich trudno się było doszukać mankamentów. Doskonale funkcjonowała obrona, dobrze wyglądał także atak - kielczanie grali konsekwentnie, spokojnie i to przynosiło efekty. Goście byli zagubieni i mylili się na potęgę. Miejscowi wykorzystywali pomyłki przeciwników i błyskawicznie zamieniali je na kolejne trafienia. Efekt? Już po dwunastu minutach siódemka z Kielc prowadziła sześcioma trafieniami (10:4). Graczom Miedzi zdobywanie bramek przychodziło z wielkim trudem, nie najlepiej radzili sobie także w defensywie.

Przewaga ekipy z woj. świętokrzyskiego szybko się więc powiększała. Reagować próbował trener Zygmunt Woźniczka, ale krótka przerwa nie wpłynęła znacząco na postawę jego zespołu. Po trzydziestu minutach gry gospodarze prowadzili aż dziesięcioma trafieniami - 20:10.

W pierwszej połowie znakomicie spisywał się Kamil Siedlarz, perfekcyjnie rzuty karne wykonywał Branko Vujović, a niezawodny w bramce był Krzysztof Markowski. Doskonała passa Vive nie trwała jednak przez całe spotkanie. Młodzi szczypiorniści dobrze radzili sobie do 35. minuty. Wtedy też trzecią dwuminutową karą został upomniany Jakub Bulski, a jego koledzy nagle zaczęli się gubić.

Najpierw gwałtowanie zaczęła spadać skuteczność kielczan, potem pojawiły się nerwy i proste błędy. Goście nagle nabrali wiatru w żagle i uwierzyli, że wcale nie stoją na straconej pozycji. Ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Paweł Piwko oraz Mateusz Płaczek i Siódemka szybko zaczęła gonić rywali. Przewaga żółto-biało-niebieskich była jednak wciąż spora. Wszystko zmieniło się na dziesięć minut przed końcem, gdy goście zmniejszyli prowadzenie rywali do trzech trafień. Świetny fragment gry zaliczył Michał Antosik, ale o wyniku zdecydowały dwie bardzo ważne akcje jego imiennika - Michała Grabowskiego. Legniczanom zabrakło czasu na odrobienie strat i ostatecznie przegrali 27:29.