UKS PCM - KPR. Ważne punkty zostały w Kościerzynie

Emocji nie brakowało w pierwszym meczu grupy spadkowej PGNiG Superligi Kobiet. Zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna mimo krótkiej ławki rezerwowych zagrały bardzo dobry mecz i pokonały KPR Jelenia Góra 27:25.

Joanna Chmara
zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna
Kościerzynianki stawiane w roli faworyta w starciu z sąsiadem z tabeli źle weszły w spotkanie. Brakowało im pomysłu na pokonanie świetnie funkcjonującej defensywy KPR-u. Cztery rzuty karne wykorzystane przez Justynę Belter dały im jednak prowadzenie oraz co ważniejsze, pozwoliły uspokoić nerwy i nabrać pewności siebie.

Zawodniczki z Kaszub grały dynamicznie i zdecydowanie. Mimo, że z powodu kontuzji trener Dariusz Męczykowski nie miał zbyt dużego pola manewru jeżeli chodzi o skład, kościerzyniankom nie brakowało energii. Rewelacyjne spotkanie rozegrała Justyna Belter, która zakończyła mecz z 12 bramkami na koncie. W 27. minucie skrzydłowa musiała opuścić boisko w wyniku urazu kolana, który na szczęście okazał się mało poważny i po przerwie zawodniczka powróciła do gry.

W końcówce pierwszej połowy UKS PCM złapał zadyszkę, a zespół z Dolnego Śląska zebrał się do pościgu. Ataki napędzała Sabina Kobzar. W 30. minucie wykorzystała ona rzut karny, który pozwolił KPR-owi doprowadzić do remisu, co zapowiadało niezwykle interesującą drugą odsłonę spotkania.

Po przerwie w barwach zespołu z Jeleniej Góry uaktywniła się Joanna Załoga, która sprawiała sporo problemów kościerskiej obronie. Gospodynie nadal były jednak o krok do przodu. Ich mocnym punktem była Iwona Łoś, której parady w bramce sprawiły, że w grze KPR-u było widać narastającą nerwowość.

W 50. minucie po bramce Karmen Bunikowskiej UKS PCM prowadził już 24:20. Nie oznaczało to jednak końca emocji. Szczypiornistki z Jeleniej Góry z determinacją starały się zmniejszyć straty. W 57. minucie, gdy celny rzut na bramkę oddała Sabina Kobzar było 26.24. Chwilę później boisko musiała opuścić Sylwia Neitsch, której sędziowie za faul pokazali czerwoną kartkę. Mimo to Kościerzynianki zachowały zimną krew i do końca nie pozwoliły wydrzeć sobie z rąk zwycięstwa (27:25).

UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 27:25 (14:14)

UKS PCM: Łoś, Liskowska, Kordunowska-Lupa - Belter 12, Bunikowska 4, Łazańska 4, Białek 3, Krajewska 3, Neitsch 1, Sus
Karne: 7/9
Kary: 8 min. (Sus, Białek, Krajewska - po 2 min., Neitsch czerwona kartka)

KPR: Ciesiółka, Hoffman - Tomczyk 1, Maziarz 1, Wojtas, Kobzar 7, Jasińska 1, Kanicka, Oreszczuk, Janas 4, Bilenia 3, Załoga 9, Skowrońska
Karne:
 9/10
Kary: 12 min. (Janas 4 min., Kobzar, Jasińska, Kanicka, Oreszczuk - po 2 min.)

Sędziowie: Dariusz Mroczkowski, Jakub Mroczkowski (Sierpc)

Joanna Chmara z Kościerzyny

Fani sportów walki! Transmisja gali Cage Warriors 82 w Liverpoolu o 22:45 w kanale Eleven. Obejrzyj to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Multimedia, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy KPR Jelenia Góra utrzyma się w PGNiG Superlidze?