Hiszpania: FC Barcelona o krok od mistrzostwa. Mecz na szczycie dla zespołu Syprzaka

Tylko kataklizm zabierze Barcelonie tytuł mistrza Hiszpanii. Po zwycięstwie z wiceliderem, Ademar Leon, Kamil Syprzak i jego koledzy potrzebują jednego punktu w pięciu spotkaniach.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI

Po serii spotkań z outsiderami Dumę Katalonii czekał znacznie poważniejszy sprawdzian. Wicelider, ABANCA Ademar León, w pierwszej rundzie postraszył obrońców tytułu (26:25). Na własnym parkiecie także zmusił Barcelonę do maksymalnego wysiłku.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Blaugrany. W spotkanie dobrze wszedł Kamil Syprzak i wygrywał potyczki na kole. Wprawdzie sam nie zdobył zbyt wielu bramek (jedna w całym meczu), ale wywalczył dwa rzuty karne, zamienione na gole przez Valero Riverę. Gdyby nie parady nowego bramkarza Vive Tauronu Kielce, Vladimira Cupary, spotkanie rozstrzygnęłoby się do przerwy.

Wynik 11:15 nie odbierał jeszcze szans gospodarzom. Ademar tuż po przerwie znalazł się jednak w trudniejszym położeniu. Po serii trafień Diki Mema i Rivery Barcelona prowadziła 21:15. Wkrótce swoje trzy grosze wtrącił Victor Tomas. Na 15 minut przed końcem na tablicy pojawił się rezultat 25:19.

Ademar Leon walczył do końca. Swój show między słupkami kontynuował Cupara, straty zmniejszali Alex Costoya i Juan Jose Fernandez Sanchez. W 58 minucie gospodarze przegrywali tylko 27:28. Do końca meczu pozostawało sporo czasu, ale do sensacji nie doszło. Tuż przed syreną Borko Ristowski odbił rzut weterana Juanina Garcii, jednej z legend... Barcelony.

Duma Katalonii wygrała po raz 116 z rzędu w lidze hiszpańskiej. Mistrzostwo może świętować już po następnej kolejce. Wówczas zmierzy się z Bidasoa Irún.