Polski Cukier Pomezania - GKS. Wygrana gospodarzy w derbach województwa

W meczu grupy A I ligi mężczyzn Polski Cukier Pomezania Malbork pewnie pokonała GKS Żukowo 31:21. Gospodarze w końcówce pierwszej części spotkania zaczęli przeważać, aż w końcu odjechali rywalom.

Michał Gałęzewski

Drużyna z Malborka była faworytem czwartkowego spotkania i rzeczywiście, od początku spotkania to zespół Igora Stankiewicza dzięki skutecznej grze Marka Boneczki i Damiana Spychalskiego wyszła na dwubramkowe prowadzenie. GKS Żukowo nie chciał się jednak poddawać.

Zawodnicy z Kaszub szybko doprowadzili do remisu, a po mozolnych próbach, w końcu po rzucie Kacpra Resemana, w 22. minucie GKS Żukowo wyszedł na prowadzenie 10:9. Gdy wydawało się, że beniaminek grupy A I ligi odrobi stratę do rywala, Polski Cukier Pomezania Malbork zaczęła grać tak, jak jej kibice by tego chcieli.

Malborscy szczypiorniści jeszcze w końcówce pierwszej połowy wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a wynik do przerwy ustalił z karnego Marek Boneczko. Po zmianie stron gospodarze zaczęli już przeważać i zdominowali sytuację na boisku.

Przewaga drużyny z Malborka rosła bardzo szybko. Skuteczny był Michał Gryz, a po dwóch bramkach z rzędu Tomasza Maluchnika, na 13 minut przed końcem było już 23:15. W końcu gospodarze potrafili podwyższyć już przewagę do dziesięciu bramek, a mimo starań, GKS-owi nie udało się już zbliżyć do rywala. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 31:21.

Polski Cukier Pomezania Malbork - GKS Żukowo 31:21 (14:11)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Kochański - Boneczko 6, Cieślak 6, Gryz 4, Spychalski 3, Maluchnik 3, Baraniak 3, Bruy 3, Nowaliński 2, Michałów 1.