Kiper za burtą - relacja z meczu Focus Park-Kiper - MMTS Kwidzyn

Po emocjonującym rewanżowym spotkaniu rozegranym w Piotrkowie MMTS Kwidzyn pokonał Focus Park Kiper i awansował do półfinału mistrzostw Polski. Czwarty zespół poprzedniego sezonu wygrał po dogrywce 28:26. Pierwszy mecz również zakończył się wygraną MMTS.

Pierwsza połowa to niewielka przewaga gości. 0:2, 3:5, 4:6, 7:9, zespół Kipera za każdym razem doprowadzał jednak do wyrównania. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 12:12. W tej połowie świetnie spisywali się bramkarze obu zespołów: Szymon Ligarzewski (Kiper) i Sebastian Suchowicz (MMTS). Po zmianie stron w pierwszym kilku minutach lekką przewagę uzyskali gospodarze. Kiper prowadził 15:13 i 16:14. Goście zaczęli grać jednak nieco lepiej i w 48 minucie było już 16:19. Na parkiecie rywalizowały jednak drużyny o zbliżonym poziomie gry, dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że 8 minut później było już 21:20. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:22. Ponieważ trzeba było wyłonić zwycięzcę sędziowie zarządzili dogrywkę.

W pierwszej połowie dogrywki dominowali gospodarze. W 64 minucie było 25:23 dla Kipera. Chwilę później Marhun zdobył jednak kontaktową bramkę. Podopieczni Krzysztofa Kisiela mieli szansę na uzyskanie kolejnego trafienia. Zgubili jednak piłkę co skwapliwie wykorzystali goście. W ostatnich sekundach wyrównali na 25:25. To był jeden z momentów przełomowych tego emocjonującego spotkania - co podkreślali później zarówno gospodarze jak i goście. W drugiej części dodatkowego czasu gry MMTS grał nieco lepiej i dokładniej. Rombel, Seroka i Waszkiewicz wpisali się na listę strzelców. W Kiperze trafił tylko Miszka i do półfinału awansowali goście.

W dwumeczu MMTS wygrał minimalnie. Widać było, że o awans walczyły dwa wyrównane zespoły. Nieco lepsza była jednak drużyna z Kwidzyna i to ona zagra o medal mistrzostw Polski.

Focus Park-Kiper - MMTS Kwidzyn 26:28 (12:12) po dogrywce

Focus Park: Ligarzewski, Matulski - Miszka 5, Jankowski 2, Kempys 3, Zińczuk 5, J. Płocienniczak 2, Różański, Białaszek 1, D. Płócienniczak 4, Świerad 4.

MMTS Kwidzyn: Suchowicz, Gawlik - Orzechowski 6, Kawczyński 1, Mroczkowski 4, Marhun 3, Czertowicz 3, Waszkiewicz 4, Rombel 4, Seroka 3, Peret.

Widzów: ok. 700.