PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec bez przełamania. To już piąta porażka z rzędu (wynik)

W tle rywalizacji o mistrzostwo Polski odbywa się walka o Puchar PGNiG Superligi. SPR Stal Mielec w 3. kolejce grupy Suzuki nie wykorzystała atutu własnego parkietu i musiała uznać w sobotę wyższość Piotrkowianina (25:32).

Małgorzata Boluk
Piłkarze ręczni Stali Mielec Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC / Na zdjęciu: Piłkarze ręczni Stali Mielec
Czarna seria podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja trwa dalej. SPR Stal Mielec jest jedynym zespołem w grupie Suzuki, który nie zaznał jeszcze zwycięstwa w Pucharze PGNiG Superligi.

Ekipa Czeczeńców podeszła do sobotniego meczu mocno skoncentrowana i w czwartej minucie starcia wygrywała z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski trzy do zera. Po upływie pierwszego kwadransa, szala zwycięstwa zaczęła przechylać się jednak na stronę przyjezdnych. Team Dmytro Zinczuka grał konsekwentnie i zszedł na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron drużyna gości sukcesywnie powiększała przewagę, w czym duża zasługa Marcina Schodowskiego. W drugiej połowie z bardzo dobrej strony pokazał się także zdobywca sześciu bramek, Tomasz Mróz.

SPR Stal Mielec - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:32 (13:15)

PGNiG Superliga: Grupa Suzuki