Puchar Polski. Vive Tauron Kielce bezlitosny dla KPR Gwardii Opole

Vive Tauron Kielce nie miał żadnych problemów z przypieczętowaniem awansu do finału Pucharu Polski. W rewanżowym starciu półfinałowym pokonał na wyjeździe KPR Gwardię Opolę 37:17.
Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA

Kielczanie byli niemalże pewni promocji do kolejnej rundy już przed inauguracyjnym gwizdkiem konfrontacji w Opolu. Pierwszy pojedynek, rozegrany 12 kwietnia w Hali Legionów, zakończył się bowiem ich zwycięstwem 38:23.

W związku z tak zdecydowanym triumfem, szczypiorniści Vive Tauronu nie przyjechali na Opolszczyznę w najsilniejszym składzie. Trener Tałant Dujszebajew dał odpocząć zawodnikom, którzy brali ostatnio udział w zmaganiach reprezentacyjnych. Znaleźli się wśród nich Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski, Julen Aguinagalde czy Darko Djukić.

Nieobecność kilku ważnych ogniw nie przeszkodziła faworytom w udowodnieniu swojej wyższości nad gwardzistami. Minęło jednak kilkanaście minut, zanim kielecka maszyna na dobre się rozpędziła. Wszystko za sprawą fenomenalnie broniącego w pierwszym kwadransie Adama Malchera, który zatrzymał między innymi trzy rzuty karne.

Jego koledzy z pola rozpoczęli mecz od rzucenia trzech kolejnych goli, ale to było wszystko, na co tego dnia było ich stać. W przełamaniu impasu graczom z Kielc najwydatniej pomogli Karol Bielecki i Tobias Reichmann. Pierwszy regularnie bombardował bramkę opolan z drugiej linii, zaś drugi z prawego skrzydła. Ich trafienia, w połączeniu ze szczelną defensywą gości, pozwoliły im na półmetku wygrywać 15:7.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdni z każdą kolejną minutą potwierdzali swoją wyższość, wygrywając już w pewnym momencie nawet 29:13. Pierwsze skrzypce w hali przy ulicy Kowalskiej odgrywali Bielecki oraz Paweł Paczkowski.

W ostatnich fragmentach pojedynku, obaj trenerzy postanowili dać szansę występu zawodnikom drugiego planu, mając na względzie czekające na obie ekipy weekendowe mecze PGNiG Superligi. Ostatecznie Vive Tauron pewnie zwyciężył 37:17, meldując się tym samym w finale Pucharu Polski. Zmierzy się w nim z Orlenem Wisłą Płock.