KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SPR PWSZ Tarnów: wygrana gospodarzy i przedłużone szanse, by uniknąć spadku

Szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. przełamali fatalną serie bez wygranej i zwyciężyli w ostatnim meczu sezonu rozegranym przed własną publicznością SPR PWSZ Tarnów. Tym samym o byt w I lidze zawalczą w ostatnim pojedynku rozgrywek.

Anna Soboń
Anna Soboń

Początek potyczki w hutniczym mieście pomiędzy KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski i SPR PWSZ Tarnów lepiej rozpoczęła ekipa gości (0:2), ale po trafieniach Macieja Jeżyny i Kamila Kielocha pomarańczowo-czarni wyrównali. Przyjezdni jednak bardzo chcieli prowadzić grę i po 10 minutach udało im się odskoczyć na dwa gole (3:5). Po kwadransie gry tarnowianie mieli już trzy bramki nad ostrowczanami (6:9), a po kolejnych pięciu zwiększyli ją o jednego gola. Bardzo aktywni w szeregach KSZO byli Kieloch i Mateusz Antolak, a wtórował im Dmitrij Afanasjew (13:14). Na tablicy wyników nie minęło jeszcze trzydzieści minut gry, a rozpędzający się gospodarze po golu Wojciecha Czuwary objęli prowadzenie w meczu. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia pojedynku (16:15). W ostatniej sekundzie pierwszej połowy na 16:16 wyrównał Albert Sanek.

Od początku drugiej odsłony wynik oscylował w okolicy remisu (20:21, 22:22). Po kwadransie żadna ekipa nie chciała oddać pola gry rywalowi i na tablicy widniał rezultat 25:25. Na dziesięć minut przed końcem spotkania trafienie zaliczył Maciej Cukierski i pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie 30:29. Nie oddali go już do końca meczu,a wynik na 34:31 ustalił Daniel Goliszewski.

Podopieczni duetu trenerskiego Tomasz Radowiecki - Mariusz Jurasik zwyciężając SPR PWSZ Tarnów przedłużyli swoje szanse na pozostanie w I lidze.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SPR PWSZ Tarnów  34:31 (16:16)

KSZO: Piątkowski, Szewczyk, Karol Kieloch - Antolak 7, Goliszewski 6, Afanasjev 6, Kamil Kieloch 5, Jeżyna 3, Rutkowski 3, Kożeniewski 1, Cukierski 1, Król 1, Czuwara 1.