MKS Olimpia-Beskid - Piotrcovia. Pewne zwycięstwo przyjezdnych w Nowym Sączu

Piotrcovia Piotrków Trybunalski wysoko pokonała Olimpię-Beskid Nowy Sącz (41:29) w ostatnim meczu PGNiG Superligi Kobiet, rozgrywanym w stolicy Sądecczyzny. Już przed meczem było wiadomo, że gospodynie czeka spadek do I ligi.

Krzysztof Orzeł

"Góralki" do spotkania z Piotrcovią przystąpiły w bardzo młodym i okrojonym składzie. Mimo to, pierwsza część gry była bardzo wyrównana. Piłkarki Olimpii-Beskid dzielnie walczyły z faworyzowanymi rywalkami, a akcje sądeczanek na rozegraniu napędzała Oliwia Nosal. Przez większość czasu wynik oscylował wokół remisu, aż do 25. minuty. Wtedy właśnie podopieczne Rafała Przybylskiego wrzuciły wyższy bieg, do przerwy odskakując na pięć bramek (16:21).

Druga część gry to popis w wykonaniu piłkarek MKS-u Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Nie do zatrzymania była Zorica Despodovska, która raz po raz bombardowała bramkę Olimpii-Beskid rzutami z dystansu. Świetnie na skrzydle spisywała się także Vladyslava Belmas. Karolina Płachta próbowała jeszcze poderwać swoją drużynę do walki, ale wśród sądeczanek widać było spore zmęczenie spowodowane zbyt krótką ławką.

Piotrkowianki skrzętnie wykorzystywały słabości"Góralek", do końca walcząc o zdobycie jak największej liczby bramek. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Rafała Przybylskiego (29:41).