Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kary finansowe dla Orlen Wisły Płock po pierwszym finale PGNiG Superligi!

Nie milkną echa pierwszego finałowego meczu PGNiG Superligi. Komisarz rozgrywek Piotr Łebek nałożył karę za brutalny faul rozgrywającego Orlen Wisły Płock Jose Guilherme de Toledo na Krzysztofie Lijewskim. Ukarani zostali też kibice Nafciarzy.
Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Wisła otrzymała w sumie grzywny w wysokości 15 tysięcy złotych, z czego 5 tysięcy to kara za nieodpowiednie zachowanie fanów. Pozostałe 10 tysięcy dotyczy zagrania de Toledo i nałożone zostało na klub oraz zawodnika. 23-latek zostanie ponadto zobowiązany do wystosowania oficjalnych przeprosin przed sobotnim rewanżem z Vive.

Brazylijczyk na początku środowego meczu uderzył łokciem Krzysztofa Lijewskiego w okolice szyi. Rozgrywający Vive z rozciętą brodą opuścił boisko i udał do szatni. Tam założono mu pięć szwów, ale mimo wszystko Lijewski wrócił do gry.

Po meczu 33-latek poczuł się jednak gorzej. Miał zawroty głowy i trudności z oddychaniem. Noc i następny dzień spędził w szpitalu. Badania wykazały, że ma krwiaka na krtani.

De Toledo, cytowany przez oficjalną stronę internetową Wisły, podkreślał później, że jego zagranie nie było umyślne. - Chcę zaznaczyć, że nie było w tym złośliwości. Chciałem po prostu zablokować atak Lijewskiego i niestety trafiłem go w brodę. Każdy kto mnie zna wie, że nie jestem brutalem, a ta sytuacja to był tylko wypadek. W piłce ręcznej takie sytuacje się zdarzają - mówił.

ZOBACZ WIDEO Horror w Płocku. Kulisy finału PGNiG Superligi

Trener Vive Tałant Dujszebajew z kolei grzmiał po meczu: - To, co było w środę, to nie był sport. Chcę, żeby wszyscy to zrozumieli. Człowiek, który prezentuje takie niesportowe zachowania, musi być ukarany. To nie był normalny mecz, celem było wybicie nas z tego spotkania.

Vive wygrało w środę w Płocku 25:24. Drugi mecz finału PGNiG Superligi obie drużyny rozegrają w sobotę w Kielcach. Początek spotkania o godz. 14:00. Transmisja w nc+.

Komunikat Komisarza Ligi (pisownia oryginalna):

"W dniu 26 maja 2017 r. decyzją nr 8/05/2017 Komisarza Ligi PGNiG Superligi została nałożona na klub Wisłę Płock kara pieniężna w wysokości 5 000 zł w związku ze stwierdzonym w trakcie zawodów niesportowym zachowaniem kibiców Wisły Płock.

W dniu 26 maja 2017 decyzją nr 7/05/2017 Komisarza Ligi PGNiG Superligi została nałożona na klub Wisłę Płock i zawodnika Jose Guilherme de Toledo solidarna kara pieniężna w wysokości 10 000 zł. za niesportowe zachowanie Jose Guilherme de Toledo w trakcie zawodów.

Dodatkowo zawodnik Jose Guilherme de Toledo został zobowiązany do publicznych i osobistych przeprosin Pana Krzysztofa Lijewskiego za niesportowe zachowanie względem jego osoby.

Decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności."

Czy kary nałożone na Wisłę są odpowiednie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (87)
 • maciek456 Zgłoś komentarz
  Mamy Komisarza Ligi, mamy analizy VIDEO. Czemu w piłce nożnej, po analizie video komisja ligi, podejmuje decyzję o przyznaniu kartki czy jej wycofaniu. Mimo że jestem kibicem VIVE, to
  Czytaj całość
  uważam że każdy powinien być traktowany równo. Jak jest zagranie bardzo brutalne, to zbiera się komisja ligi i decyduje o karze, ale karze zawieszenia na mecz, a nie karze finansowej, troszkę to śmieszne.
  • kruck Zgłoś komentarz
   Komisarz Łebek zachowuje się jak Pani przedszkolanka i karze Józiowi przeprosić Krzysia przy wszystkich. Józiu i tak swoje myśli. Jakby Józiu uderzył Krzysia przypadkowo to by zaraz po
   Czytaj całość
   zdarzeniu podszedł i przeprosił, a nie dodatkowo prowokował. Dziecinada a jednocześnie dodatkowy element podsycający atmosferę.
   • Maxi-102 Zgłoś komentarz
    Mam pytanie kiedy publicznie prezes Vive przeprosił Krzyśka Kisiela...za napaść na niego....proszę o link do tej strony...:)
    • Andrzej Mazur Zgłoś komentarz
     Połowę niesmacznych sytuacji spowodowali sami sędziowie. Trudno się dziwić zawodnikom że ich adrenalina ponosi jak połowa decyzji niedorozwiniętych sędziów była chybiona i tylko
     Czytaj całość
     podgrzewała atmosferę.
     • miki Zgłoś komentarz
      Ta kara to jakiś śmiech na sali. Karzą zawodnika za faul prawdopodobnie tylko dlatego, że nie dostał niebieskiej kartki. Gdyby dostał niebieską to byłby zawieszony na finał w Kielcach i
      Czytaj całość
      po temacie. Poza tym jaki sens ma kara finansowa skoro wpłynie ona na konto LZ, a w żaden sposób nie zadośćuczyni poszkodowanemu? Ta kara to tylko dbałość o własne interesy, a nie rzeczywisty wychowawczy aspekt kary. Obligowanie kogoś do przeprosin również jest śmieszne. Przeprosiny są aktem woli sprawcy wobec poszkodowanego i mają związek z poczuciem żalu z powodu zaistniałej sytuacji. Toledo powiedział, że nie zrobił niczego złego, więc teraz nagle ma wyrażać skruchę pod publiczkę? Bez jaj. Problemem w tej sytuacji jest źle przygotowany regulamin, który nie dopuszcza ukarania zawieszeniem zawodnika, który nie został zdyskwalifikowany. A problem luk w regulaminie, który zresztą był kilkukrotnie zmieniany w trakcie rozgrywek leży po stronie Ligi Zawodowej. Nie popieram zachowania Toledo, bo niebieska kartka została stworzona właśnie do takich zagrań, ale kara ze strony komisarza jest absurdalna i nie wniesie niczego poza zwiększeniem wpływów na konto LZ.
      • Maxi-102 Zgłoś komentarz
       Bardzo czekam na jutrzejszy mecz...i bardzo mocną , agresywną obronę Wisły....jak Vive pójdzie na wymianę walki to Wisła ma mecz wygrany....:):)
       • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
        Płocczaki ja mam do was taki apel i przesłanie na sobotę jednocześnie :) [b]"Także może skupmy się na kibicowaniu a nie swoich kompleksach."[/b]
        • sisiukris Zgłoś komentarz
         No jawne jaja,potwierdzili tylko że faworyzują kielce ,zobaczymy co odwołanie pomorze.Takim zachowaniem władze związku prowokują tylko kibiców i niech nie będą zdziwieni na pierwszym
         Czytaj całość
         meczu w nowym sezonie że im się oberwie a tak coś czuję ,że nie skończy się tylko na buczeniu i gwizdach....
         • promyk Zgłoś komentarz
          I jeszcze jedno. Gdzie są kary finansowe lub wzmianka o tym, że sędziowie i delegat biorący czynny udział w tym meczu zostali odsunięci na "x" meczy? Przecież to oni powinni na bieżąco
          Czytaj całość
          wyłapywać i karać niestosowne zachowania tak zawodników jak i kibiców. Widać lament ze świętokrzyskiego wymógł takie a nie inne decyzje. Nie pozostaje nic innego jak już dziś pogratulować kielczanom zdobycia kolejnego tytułu Mistrza Polski. Wynik już w tej chwili jest znany wszem i wobec. Nie znam nikogo takiego co by (zwłaszcza w tej sytuacji) nie bał się gwizdać na "chłopaków pana czerwonego".
          • promyk Zgłoś komentarz
           Ja pierdziu! Od kiedy to Komisarz Superligi zrobił się taki nadgorliwy? Dlaczego dopiero teraz nakłada kary, żąda przeprosin a nie po tym jak TD atakował Cadenasa, jak prezesina w
           Czytaj całość
           czerwonych portkach leciał z łapami do Kisiela czy kibice Iskiereczki "wy...li" zawodników OWP i niecenzuralnymi słowami traktowali kibiców drużyny "niebiesko-biało-niebieskich" ? I tym sposobem wszem i wobec pokazano, że są równi i równiejsi. Na pewno wsadzono kolejny kij w mrowisko i jeszcze bardziej zaogniono relacje na linii Płock-Kielce. Kolejny ruch to karne wyeliminowanie OWP z rozgrywek w którymś z sezonów? Panie Łebek chciałeś się pan wykazać? No to się wykazałeś. Teraz sam będziesz zbierał plony tych siewów.
           • uły uły Zgłoś komentarz
            Skowyt płockich bezcenny. A tak na marginesie to co ma Związek do tej decyzji ? Przecież rozgrywki w obecnym sezonie organizuje ktoś inny. Płocczaki byliście zamrożeni że nie wiecie?
            • JIIIS Zgłoś komentarz
             To ma byc Zwiazek Pilki Recznej w POLSCE czy w kielcach ????!!!?!?!?!?! PA JA CE !!!
             • Petrochemia Zgłoś komentarz
              Przed chwilą czytałem wywiad z Bieleckim i mówił o grze fair i nie podjudzaniu publiczności ani kolegów z zespołu. Ciekawe czy poszedł do Bertusa i sprzeciwił się polityce klubu w tym
              Czytaj całość
              aspekcie. Zakłamanie, jedno wielkie zakłamanie. [quote]Did Jahlevski apologize for sending Sasa Tiumencev in hospital for 4 days?? Did Tkaczik apologize for broken nose and after operation of Nemanja Zelenovic ???[/quote] Nowe Fakty wychodzą na powierzchnie, przynajmniej ja nie wiedziałem, że "Sasa" był 4 dni w szpitalu. Gramy fair Kielce nie?:) Achhh jaki ten Płock zły! Dawaj dawaj! Pajace.
              Zobacz więcej komentarzy (28)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×